[FOTO/WIDEO] Tysiące rolników na polskich drogach. Tak wyglądał dzisiejszy protest

1

Dzisiejszy (24 stycznia), ogólnopolski protest rolników miał masowy charakter. W całym kraju na ulice i drogi wyjechało tysiące pojazdów rolniczych.

Strajk miał formę „objazdową”, kolumny traktorów przejechały z góry ustalonymi trasami. Na ziemi prudnickiej były to trasy między Prudnikiem a Nysą oraz Krapkowicami a Głogówkiem. Od strony Prudnika zbiórka protestujących znajdowała się przy ciepłowni ZEC Prudnik w Lubrzy. Na strajku w Nysie pojawił się lider Agrounii i od 2023 r. poseł na Sejm oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak.

Rolnicy protestują m.in. przeciwko bezcłowemu wwozowi na teren Unii Europejskiej towarów rolnych i spożywczych z Ukrainy. Polscy rolnicy podkreślają, że ich akcja wiąże się z podobnym protestami w innych krajach unijnych, między innymi w Niemczech, Francji i Litwie.

1 KOMENTARZ

  1. Widać same nowe ciągniki, czyżby dofinansowane z UE ? no pewnie , ale protest pod tytułem :”unia jest BE” to oddajcie co wam dała i zawijajcie zabawki z powrotem w erę kamienia łupanego . Tankujecie Wasze BMW na FV podając że to ciągnik , wyłudzając vat, i jeszcze Wam źle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here