Edward Plicko będzie kandydował

0
Edward Plicko (fot. Andrzej Dereń)

W opublikowanym dziś (31 stycznia) wywiadzie na stronie www Gminy Biała (wcześniej w „Panoramie Bialskiej”) burmistrz Edward Plicko poinformował o chęci kandydowania w kwietniowych wyborach samorządowych. W ostatnich tygodniach nie było to oczywiste, ponieważ samorządowiec miał poważne problemy ze zdrowiem.

– Mimo przejściowych kłopotów zdrowotnych, pragnę poinformować, że mam zamiar dalej kontynuować pełnienie zaszczytnego stanowiska burmistrza Białej – mówi Edward Plicko. – Oczywiście, to decyzja zależna od zaufania i głosowania naszych mieszkańców w nadchodzących wyborach samorządowych. Jestem przekonany, że moja dotychczasowa praca oraz zaangażowanie w funkcjonowaniu i rozwoju inwestycyjnym naszej gminy zostaną docenione przez wyborców, co umożliwi mi kontynuację rozpoczętych i planowanych działań.

Już tylko do 12 lutego obywatele mogą zgłaszać zawiadomienia do Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetów wyborczych. Do 4 marca określono termin składania list kandydatów na radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Dziesięć dni później minie termin zgłaszania kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Wybory odbędą się 7 (I tura) i 21 kwietnia (II tura).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here