Dosprzętowiona Lekka Atletyka

2
(fot. Powiat Prudnicki)

Dzięki dotacji celowej, udzielonej przez Województwo Opolskie, Samorząd Powiatu Prudnickiego zakupił sprzęt lekkoatletyczny o łącznej wartości 160,5 tys. zł.

Pozyskane wyposażenie umożliwi prowadzenie treningów lekkiej atletyki na obiekcie przy Starostwie Powiatowym w Prudniku, który jest już wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną o nawierzchni poliuretanowej. Dzięki poczynionym inwestycjom i zakupom, zostaną stworzone warunki do prowadzenia zajęć wielu dyscyplin lekkoatletycznych, takich jak: biegi (w tym biegi przez płotki), skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem czy rzut oszczepem. Sprzęt jest dostosowany do potrzeb różnych grup wiekowych i dedykowany będzie zarówno do prowadzenia zajęć szkolnych z zakresu lekkiej atletyki, jak i do treningu młodzieży i osób dorosłych.

– Jest to jeden z elementów naszych konsekwentnych działań związanych z modernizacją kompleksu sportowego im. Tradycji Pogoni Lwów i Polonii Bytom. Zakończyliśmy już remont pawilonu sportowego czyli zaplecza socjalnego obiektu, boisko do koszykówki zyskało nową nawierzchnię i powstała już, pierwsza na terenie powiatu, poliuretanowa bieżnia lekkoatletyczna. Pozostały do wykonania jeszcze prace przy nawodnieniu trawiastego boiska do piłki nożnej i wykonanie samej jego nawierzchni, które zostaną wznowione wraz z przyjściem dogodnej aury pogodowej. Natomiast sprzęt, który już udało nam się zakupić, pozwoli wykorzystać w pełni potencjał remontowanego obiektu, którego ponowne otwarcie planujemy na nadchodzącą wiosnę,  podsumował starosta Radosław Roszkowski.

Zakup sprzętu został zrealizowany w ramach zadania „Przebudowa boiska sportowego zlokalizowanego przy kompleksie sportowym Powiatu Prudnickiego w Prudniku”.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here