To będzie śnieżny weekend

2

Długie na kilkaset kilometrów pasmo chmur śniegowych dotarło nad południową i południowo-wschodnią Polskę.

Pogodowy alert dotyczący intensywnych opadów śniegu wydano między innymi dla powiatów w rejonie Kłodzka oraz niemal całego województwa opolskiego (poza północnym pasem).

Prognozowane są opady śniegu miejscami powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 do 20 cm, lokalnie do 25 cm – ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Symulacje pogodową wskazują na ciągłe opady już od piątku w południe i ujemne temperatury powietrza, co oznacza, że śnieg nie będzie topniał.

Ostrzeżenie dla powiatów: prudnickiego, nyskiego, głubczyckiego i krapkowickiego obowiązuje od godz. 1:00 2 grudnia (sobota) do godz. 4:00 3 grudnia (niedziela).

(il. IMiGW, OpeenStreetMap, grafika: TP)

2 KOMENTARZE

  1. Proszę niech pan burmistrz zajmie się sprawą bardzo złego powietrza w Prudniku , Straż Miejska ma możliwości czy wogóle kontrolują czym ludzie palą czy nakładają kary ???? Oddychać nie można ,mieszkania przewietrzyć nie można czy ktokolwiek próbuje coś z tym robić czy tylko montować czujniki żeby widzieć co wdychamy

  2. Chodniki skute lodem, trzeba „szurac” po tej warstwie zeby nie zrobic sobie krzywdy, ,jutro sobota ,pojutrze niedziela , znajac nasze miasto, bedzie ciezko pokonac je pieszo, bez koniecznosci szurania w 20 cm warstwie sniegu 🫣

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here