Policjantka w drodze do służby pomogła poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym mężczyźnie

1
(fot. KPP Prudnik)

Opanowaniem i znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy wykazała się post. Kamila Batog, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, która pomogła poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym mężczyźnie.

Posterunkowa Kamila Batog, jadąc do służby była świadkiem groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem ciężarowego daf-a oraz osobowego peugeota. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Wierzbiec. Policjantka natychmiast zatrzymała się i udzieliła pierwszej pomocy kierującemu osobówką, który ucierpiał w tym zdarzeniu. 55-latek miał problemy z oddychaniem oraz uskarżał się na bóle w klatce piersiowej.

Policjantka wspólnie z drugim kierowcą zadbała o zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz o wszystkim poinformowała oficera dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. 55-latek trafił pod opiekę specjalistów. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Dalszą obsługą zdarzenia zajęli się już policjanci ruchu drogowego.

Wielu kierowców nie wie jak ma się zachować widząc wypadek samochodowy. Niektórzy przejeżdżają obojętnie, inni panikują. Dlatego będąc świadkiem zdarzenia drogowego, nie bądź obojętny – zadziałaj i pomóż poszkodowanym! Pamiętaj, nawet najprostsze czynności mogą uratować życie drugiego człowieka. (źródło: KPP Prudnik)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here