Nowa lodówka społeczna w Głogówku

0

Od kilku dni w Głogówku przy al. Lipowej 6b (przy budynku OPS) uruchomiono lodówkę społeczną

Lodówka umieszczona jest tuż przy budynku Opieki Pomocy Społecznej. Niedawno została tam również ustawiony ” Punkt Wymiany Ciepła”, o którym można przeczytać TU.

– Jeśli ktoś może się podzielić nadwyżkowym jedzeniem wystarczy je tam po prostu zostawić dla potrzebujących. Równie nieskomplikowany i dyskretny jest odbiór – wystarczy o dowolnej porze podejść i zabrać danie, konserwę, słoik, ciasto z lodówki. – informuje głogówecki magistrat.

Zasady lodówki społecznej są proste – każdy może się podzielić z każdym. Produkty umieszczane w lodówce społecznej powinny być produktami, które osoba dzieląca się sama sama chciałaby zjeść. Poza tym powinny być to potrawy i artykuły szczelnie zapakowane.

Do lodówki społecznej trafić nie powinny produkty mające jakiekolwiek oznaki zepsucia w postaci nadgnicia, pleśni bądź nietypowego zapachu. Niewskazane są wszystkie potrawy zawierające w swoim składzie surowe mięso (np. tatar) lub surowe jajka. Nie może trafiać też alkohol w żadnej postaci. Pełny regulamin załączony jest na zdjęciu poniżej.

(fot. Gmina Głogówek)
(fot. Gmina Głogówek)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here