Jest już trzech kandydatów na burmistrza Prudnika

13

W świątecznym wydaniu Tygodnik Prudnicki informował o ogłoszeniu kandydata na burmistrza Prudnika z ramienia Platformy Obywatelskiej – Leszku Czerebie. Walkę o reelekcję zapowiedział też Grzegorz Zawiślak, obecny burmistrz. W ostatnim dniu roku do stawki kandydatów dołączył Stanisław Mięczakowski.

– Tak, potwierdzam swoja kandydaturę na stanowisko burmistrza Prudnika, jako osoba niezależna z komitetu wyborczego, który tworzymy – Tak! Dla Ziemi Prudnickiej – komentuje dla Tygodnika Prudnickiego Stanisław Mięczkowski. – Decyzję o kandydowaniu podjąłem kilka miesięcy temu. Długo dojrzewała we mnie ta decyzja. Dlaczego kandyduję? Aby mieć realny wpływa na to, jak ma wyglądać nasze miasto i gmina, aby móc wyprowadzić samo miasto jak i gminę z obecnej sytuacji, o której wszyscy nasi mieszkańcy mówią i dostrzegają – stracone pięć lat, bardzo wiele niezrealizowanych obietnic i brak jakiejkolwiek sensownej wizji tego, co można zrobić z miejscem, w którym wszyscy żyjemy. Wszechobecny chaos w działaniu, brak porządku i jakichkolwiek działań długoplanowych oraz tych, które niskim nakładem finansowym można uskutecznić. Ogólnie mówiąc – bycie dobrym gospodarzem.

Stanisław Mięczakowski (47 lat) jest radnym gminy Prudnik. Do początku 2023 r. był zawodowym strażakiem, kiedy to po zawale serca przeszedł na emeryturę. [edycja red. / 2.01.2023: nie zawał serca, a zatrzymanie krążenia]. Obecnie pracuje jako inspektor w Referacie Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku. Mieszka w Łące Prudnickiej, ma żonę i dwójkę dzieci (24 i 16 lat). Społecznie działa m.in. w Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji Wsi Łąka Prudnicka „Złoty Potok”, które prowadzi miejscową szkołę.

Mięczakowski będzie startował z komitetu wyborczego Tak! Dla Ziemi Prudnickiej, którego współzałożycielami są również Krzysztof Fejdych (syn b. burmistrza Franciszka Fejdycha) i Tomasz Wójtowicz (nauczyciel). Najprawdopodobniej komitet wystawi swoje listy w części gmin powiatu prudnickiego poza Prudnikiem. Wszystko będzie zależało od tego, ile osób uda się zaangażować do tego projektu w poszczególnych gminach.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu gazety, 3 stycznia.

13 KOMENTARZE

 1. Staszek czy ty się odnajdziesz w tym zgniłym, fałszywym i zakłamanym toważystwie wzajemnej adoracji?
  Przygotuj się na nieuczciwą walkę i kłody pod nogi. Ci ludzie nie znają wstydu i honoru…

 2. Jeśli faktycznie chcesz uzdrowić to miasto i okolicę to pamietaj ☝️ na pysk to całe stare przyspawane do stołków od lat nieudolne towarzystwo. Od sekretarza po sprzątaczki…

 3. To wszystko pryszcz, ogladam koncert sylwestrowy w Zakopanem, wiekszosc artystow spiewa w jezyku angielskim a przeciez 90 ,% polakow nic z tego nie rozumie ,,🫣

  • He, he. 90% nie rozumie? To nie dawne czasy, teraz młodzi powszechnie uczą się angielskiego, bo to język komunikacji świata Zachodu. Dobra rada, mnie też ten sylwester w Zakopanem w telewizji nie podoba się, więc nie oglądam. Zrób to również, a jak lubisz TV to znajdź kanał, gdzie są tylko polskie kolędy i piosenki, bo chyba o to ci chodzi. Na pewno znajdziesz!

 4. Niech będzie ktokolwiek , byle zrobil porządek z pijanymi i zacpanymi obywatelami naszego miasta, awanturującymi sie, w godzinach nocnych, oblegająch, placówki z alkoholem ( Stacje paliw) , a co może nie !?

  • Może nowy burmistrz zrobi porządek w straży miejskiej i powoła kompetentną osobę a nie kogoś kto już był i się nie sprawdził

 5. Wg mnie z całej trójcy najbardziej Elokwentny zaangazowany , godny uwagi i zaufania to najpewniej Pan Stanisław Mięczakowski. Na resztę szkoda marnowac głosu. Panie Radny Stanislawie jestes pan moim burmistrzem bez wzgledu a moje czy pana przekonanie polityczne, partie czy inne. Poprostu zagłosuję na ,,Człowieka,, ktorego , podziwiam , szanuje i ktory wrescie te miasto podratuje z całego serca życzę wygranej !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here