[FOTO/WIDEO] Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Wróblin

1
(fot. Gmina Głogówek)

W czwartek 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla jednostki OSP Wróblin

W uroczystej oprawie i asyście samochodów pożarniczych z innych jednostek straży pożarnych odbyło się przekazanie nowego lekkiego auta pożarniczego dla jednostki OSP Wróbli. Iveco daily to pierwsze całkowicie nowe auto pożarnicze w historii OSP Wróblin. W uroczystym poświęceniu samochodu brał udział burmistrz Głogówka Piotr Bujak oraz miezkańcy dla których przygotowany był ciepły poczęstunek.

Koszt nowego nabytku wróblińskich strażaków to 515 tys. zł. 200 tys. zł przekazała na ten cel Gmina Głogówek, 173 tys. zł udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 84,5 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, 30,5 tys zł to efekt zbiórki strażaków OSP, mieszkańców i firm , a 27 tys zł. dołożyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

1 KOMENTARZ

  1. Główny temat TYGODNIKA PRUDNICKIEGO – Nowe wozy strażackie dla OSP. Czy na terenie powiatu prudnickiego naprawdę nic się nie dzieje prócz pozyskiwania nowych wozów strażackich ? Fajnie że pozyskują nowe samochody. Ale żeby cały czas o tym pisać i robić jakieś przywitania z wielką pompą to już przesada………..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here