[WIDEO] Dary dotarły do Nadwórnej

2
(fot. udostępniła Wanda Jakimko)

Do ukraińskiej Nadwórnej i okolicy trafiły dary zebrane w ramach akcji prudnickiego Klubu Kresowiak.

W odbiorze darów brał udział mer Nadwórnej Zinowij Andrijowicz, który podziękował za nie oraz opowiedział, gdzie zostaną rozdysponowane (film powyżej). Paczki z prezentami – oczywiście z pomocą Świętego Mikołaja – przekazano uczniom szkoły w Pasiecznej. Dyrektor placówki Roman Sadruk otrzymał od Wandy Jakimko, koordynatorki akcji, egzemplarz „Tygodnika Prudnickiego”, z artykułem o corocznej akcji pamięci uczniów szkoły, którzy zapalają znicze na mogile – pomniku polskiej „Żelaznej Brygady”, która walczyła w tamtych okolicach podczas I wojny światowej.

Akcja Klubu Kresowiak organizowana jest po raz 23., a w transporcie znalazły się m.in.: śpiwory, karimaty, żywność, słodycze, artykuły chemiczne, odzież termiczna i generatory prądu. W akcję zaangażowane były szkoły, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Prudniku oraz samorządy Gminy Prudnik i Powiatu Prudnickiego.

2 KOMENTARZE

  1. Fajne dzieci które jeszcze potrafią się cieszyć drobiazgami i zwykłą czekoladą i warto im pomagać bo dzieci które mają na codzień wszystko nie potrafią cieszyć się już niczym ,może tylko na pięć minut

    • Prawda? Taka drobna pomoc procentuje na dziesięciolecia, bo te dzieci, ich rodzicie, zapamiętają, że z Polski ktoś o nich pamiętał i przygotował coś dla nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here