Został tydzień. Kończy się czas na złożenie wniosku w programie Dobry Start

1

Tylko do końca listopada rodzice mogą wnioskować o 300 zł na wyprawkę szkolną. Później będzie to możliwe w wyjątkowych sytuacjach. ZUS będzie rozpatrywał wyłącznie wnioski, które wpłyną kanałami elektronicznymi.

Zbliża się ostateczny termin, w którym rodzice mogą wnioskować o pieniądze na wyposażenie tornistrów szkolnych. ZUS rozpatrzy wnioski, które wpłyną w wersji elektronicznej przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

– Jeśli wniosek będzie zawierał prawidłowe dane, a numer rachunku bankowego będzie poprawny, to pieniądze trafią na konto szybko. Dotąd rodzice z Opolszczyzny przesłali niemal 74 tysiące wniosków o wyprawkę szkolną. Na ich konta przekazaliśmy w regionie ponad 30 milionów 756 tysięcy złotych – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Z danych ZUS wynika, że w całym kraju o pieniądze z programu Dobry Start starało się 3 mln 273 tys. uprawnionych. Najwięcej wniosków wpłynęło do ZUS w województwie mazowieckim, bo 495,8 tys. oraz śląskim – 374,9 tys. Przelewy zrealizowane przez ZUS w skali kraju przekroczyły wartość 1 mld 367 mln zł.

ZUS zastrzega, że po 30 listopada tego roku skończy się opcja składania wniosków o wyprawkę szkolną. Będzie to możliwe wyłącznie wtedy, gdy ucząca się osoba powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here