[FOTO/WIDEO] Turystyczne lwy

0

Samorząd Województwa Opolskiego przyznał nagrody i wyróżnienia Lwów Opolskiej Turystyki. To pierwsza edycja tych laurów.

Podczas gali w Prószkowie sporą część wyróżnień otrzymali mieszkańcy ziemi prudnickiej, którzy zaangażowani są w działalność krajoznawczą i turystyczną w formie gospodarczej, społecznej i samorządowej.

W kategorii Samorządność nagrodę otrzymał starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Prudniczanin od lat zaangażowany jest w rozwój turystyki zarówno w obszarze powiatu prudnickiego jak i Euroregionu Pradziad. Jego szczególne zainteresowania obracają się wokół turystki rowerowej i służącej jej infrastrukturze. W tej samej kategorii wyróżnienie trafiło do byłego burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha, za którego kadencji w gminie znacznie rozwinęła się infrastruktura turystyczna (powstały m.in. dwa schroniska młodzieżowe).

W kategorii Działalność społeczna małego Złotego Lwa otrzymała Barbara Drożdżowicz, wieloletnia aktywistka PTTK i prezeska prudnickiego oddziału je organizacji. Wyróżnienia otrzymali także: Franciszek Dendewicz i Elżbieta Zagłoba – Zygler, również reprezentujący prudnickie PTTK. „Lwią” nagrodę dostał Marcin Husak (nieobecny na gali), dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej, działacz PTTK i jeden z najlepszych przewodników w regionie, którego opowieści słucha się z zapartym tchem.

Statuetkę Super Lwa Turystki znalazła się w rękach Tomasza Gorzelanego, współwłaściciel i współtwórca kompleksu turystyczno-wypoczynkowego w Pokrzywnej z główną atrakcją – Zaginionym Miastem Rosenau. Z Głuchołaz „lwy” trafiły do Jerzego Chmiela, prezesa tamtejszego oddziału PTTK i Eligiusza Jędryska, prezesa Klubu Turystki Kolarskiej KTUKol.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here