Święto Niepodległości z przedszkolakami

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W piątek 10 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 w Prudniku przygotowały piękne przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość odbyła się na sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. Dzień Niepodległości to otwarta uroczystość z udziałem władz miasta, zaproszonych gości, dzieci, rodziców oraz pracowników Publicznego Przedszkola nr 7. To była niezwykła lekcja na temat polskich barw narodowych, symboli, wspólnotowego charakteru społeczeństwa.

W części artystycznej było wspólne śpiewanie hymnu. Może nie wypada o tym wspominać, ale w obecnych czasach… Dzieci wspaniale, głośno i wyraźnie odśpiewały kilka zwrotek polskiego hymnu. Potem „przepytane” przez dyrektor Marię Strońską z wiersza Władysława Bełzy śmiało odpowiadały na pytania: „Kto ty jesteś?” Brawo. Było też rozwijanie 10-metrowej flagi polskiej, był polski orzeł. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Znakomitym pomysłem był wspólny występ przedszkolaków i ich starszych kolegów z klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego. W dużej grupie dzieciom towarzyszyli kadeci klas oddziałów Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Rolniczych (II LO), z opiekunem Karina Globisz-Bałucką.

Wśród gości byli: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku Maria Strońska, dyrektor Zespołu Szkół w Prudniku Janusz Bazydło, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Prudnik Marek Kleczewski oraz wicedyrektorki zespołów szkolno-przedszkolnych, szefowe prudnickich przedszkoli: Elżbieta Białkowska (PP nr 3), Marzena Sajdak (PP nr 4), Adriana Ciesielka (PP nr 6). Jako organizator tego uroczystego spotkania gości witała szefowa Publicznego Przedszkola nr 7 w Prudniku Jolanta Moskwa. Wspaniale z dziećmi rozmawiał też burmistrz Zawiślak. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i mnóstwo przedszkolaków angażowali się żywo w występ sześciolatków.

Przedstawienie przygotowały nauczycielki z PP nr 7: Dorota Wer i Małgorzata Strzelecka z przedszkolakami z grupy „Gwiazdki”. Spotkanie pięknie prowadziła Katarzyna Piotrowska, zaczynająca od przywołania słów św. Jana Pawła II mówiących o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią codziennie zabiegać.

I dziękuję bardzo pani dyrektor przedszkola za słowa: – Jestem dumna, że jestem Polką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here