Steńczyk/Grechuta

3
(fot. Grzegorz Weigt)

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sobotę 11 listopada w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się oraz koncert „Steńczyk/Grechuta”. To projekt zawierający odświeżone i na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru wyjątkowego mistrza, Marka Grechuty. Tomasz Steńczyk razem z wybitnymi muzykami jazzowymi, tworzą nową, pełną wdzięku, urzekającą muzyczną ucztę, stworzoną z tych niezapomnianych utworów. Z tym materiałem koncertowali już w takich miejscach jak m.in.: Teatr Roma w Warszawie, Teatr Krasickiego w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków czy Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Tomasz Steńczyk to pochodzący z Elbląga gitarzysta, wokalista i kompozytor, a także lider powstałej pod koniec 2005 r. grupy „Mechaniczna pomarańcza”. Jest zdobywcą głównych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, m.in.: I miejsce „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie, I miejsce Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, Grad Prix na „OFPA” w Rybniku, Grand Prix na Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie…” w Elblągu, I miejsce Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie, I miejsce na „Grechuta Festiwal” w Krakowie, III miejsce Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie, I miejsce „Łagodnych Spotkań Muzycznych” w Gdańsku. Tomasz Steńczyk na koncie ma też autorską płytę („Myślibitwa”, 2013) i album piosenek Agnieszki Osieckiej („Moja kokaina”, 2015).

Koncert znakomity, wielkie gratulacje dla dyrektor POKiBP Sylwii Gawłowskiej-Müller za pomysł (i zapowiedź koncertu w Prudniku Tomasza Steńczyka z piosenkami Agnieszki Osieckiej) i olbrzymia publiczność śpiewająca z artystami. Relacja wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

3 KOMENTARZE

  1. Nie da się ukryć że Prudnik jest starzejącym się miastem co widać na tego typu imprezach gdzie zawsze zdecydowanie przeważają seniorzy, widać to też na ulicach, w sklepach i w kościele… Może przyszłe władze Prudnika bardziej skupią się na tym aby odmłodzić to miasto i jakoś przyciągnąć, zatrzymać tu młodych ludzi

    • Dziwny komentarz. Jak władze mają odmładzać miasto ? To nie władze rodzą dzieci. Przestańcie używać antykoncepcji a miasto się samo odmłodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here