[FOTO/WIDEO] Pierwszy turniej pamięci Renata Refcio

0

Renat Refcio był jednym z największych, zaangażowanych społecznie miłośników piłki nożnej na ziemi prudnickiej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Choć miał sympatie klubowe, to swoje zainteresowanie piłką kierował do wszystkich drużyn prudnickiego podokręgu.

Jego wybitne zasługi sprawiły, że członkowie Stowarzyszenia Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej, którego założycielem w 2015 roku był Renat Refcio, postanowili o organizacji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy jego imienia w Prudniku. W pierwszej edycji wydarzenia, które odbyło się 18 listopada, wzięły udział cztery młodzieżowe drużyny ze wszystkich gmin miejsko-wiejskich powiatu prudnickiego: Akademia Piłkarska Biała, Uczniowski Klub Sportowy Orlik Prudnik, MKS Pogoń Prudnik i Fortuna Głogówek. Zdecydowanym zwycięzcą rywalizacji była prudnicka Pogoń.

– Już w 1966 roku, jako 26-letni młody człowiek, zaangażował się w struktury piłki nożnej podokręgu prudnickiego. W 1980 roku został prezesem podokręgu prudnickiego i, bagatela, działał tak aż 32 lata, do 2012 roku – wspomina przewodniczący Stowarzyszenia Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej Janusz Stefanko.

– Najważniejsze jest aby pamięć o wielkich ludziach sportu nie zanikła, bo my jesteśmy świadectwem ich wielkości – to z kolei słowa burmistrza Grzegorza Zawiślaka, który wyraził nadzieję, że za dwa lata, turniej im. Renata Recio, odbędzie się na nowym stadionie przy ul. Kolejowej.

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski nawiązał do meczu reprezentacji narodowych Polski i Republiki Czeskiej, który odbył się dzień wcześniej, z humorem zauważając, że grający w Prudniku młodzi ludzie za kilka lat z powodzeniem zastąpią piłkarzy polskiej drużyny.

Organizatorzy turnieju chwilą ciszy uczcili zmarłego Renata Refcio. Gośćmi honorowymi wydarzenia były jego córka i wnuczka – panie Bożena i Paulina. Obok wyżej wspomnianych turniej obserwował wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Marek Curyło, a dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, gospodarza obiektu, reprezentował Krzysztof Pieczara.

KOŃCOWA TABELA TURNIEJU

1. MKS Pogoń Prudnik, 9, 14:0

2. AP Biała, 4, 7:2

3. Fortuna Głogówek, 4, 8:6

4. UKS Orlik Prudnik, 0, 0:19

  • Najlepszy zawodnik turnieju – Antoni Kotzula (Fortuna Głogówek)
  • Najlepszy bramkarz turnieju – Krystian Pach (UKS Orlik Prudnik)
  • Najlepszy strzelec turnieju – Mateusz Ziembla (AP Biała)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here