[FOTO] Jubileusze małżeńskie w Lubrzy

1

Wspólnie przeżyte pół wieku w związku małżeńskim to wspaniały jubileusz, który uroczyście obchodzi się we wszystkich polskich gminach, również w Lubrzy. Dostojne pary otrzymują okolicznościowe medale prezydenta RP.

Uroczystość odbyła się 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury z udziałem wójta Mariusza Kozaczka oraz dyrektora instytucji kultury Piotra Charczuka.

– Podczas dekoracji medalami zawsze padają słowa radosne i przyjemne, co jest dowodem na to, że można spędzić razem 50 lat i więcej, i się do końca nie pogniewać. To jest dużo – mówił do zebranych wójt, dodając że w historii Urzędu Stanu Cywilnego była sytuacja, kiedy zabrakło miesiąca, by para obchodziła siedemdziesiątą rocznicę ślubu. – Życzę państwu byście tę barierę osiągnęli w zdrowiu, szczęściu i spokoju – dodał wójt.

– Ktoś kiedyś powiedział, że pierwsze pięćdziesiąt lat w małżeństwie jest najtrudniejsze, potem jest już łatwo – komentował z humorem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Charczuk.

Spotkanie przy kawie i cieście prowadziła instruktorka GOK-u Natalia Rygiel.

JUBILACI

(nie wszyscy byli obecni na uroczystości)

Tadeusz i Halina BENEDYTKOWICZE, Stanisław i Halina JĘDRUSIKOWIE, Kazimierz i Stanisława KANIOWIE, Andrzej i Zdzisława KNISZOWIE, Ryszard i Grażyna KOWALSCY, Marcin i Krystyna MAĆKÓW, Jan i Bogusława MAZUROWIE, Roman i Stanisława PILCHOWIE, Tadeusz i Teresa RÓG, Kazimierz i Janina ŚLUSARCZYKOWIE, Paweł i Jadwiga TUNAJEK, Piotr i Halina BRUTANEK, Stanisław i Bogusława KLEMENSIEWICZOWIE, Wiesław i Krystyna OZIMKOWIE, Jan i Jadwiga SEDLACZKOWIE, Władysław i Wanda UŁANOWIE, Stefan i Aniela WÓJTOWICZOWIE.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here