Apteczka na szlaku

3

Grupa społeczników realizujących projekt „Apteczka na szlaku” zamontowała skrzynkę z medycznym wsparciem na terenie Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie.

Apteczkę zamontowano przy turystycznym drogowskazie, będącym węzłem trzech szlaków PTTK: Głównego Szlaku Sudeckiego, niebieskiego szlaku Lasu Prudnickiego oraz ścieżki spacerowej do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Projekt polega na zaopatrzeniu jak największej liczby punktów na trasach, którymi poruszają się turyści, w rzeczy, które mogą się przydać, a nie zawsze mamy je w plecakach – informują organizatorzy akcji, Daniel Wojnar i Marek Benesz. W pierwszej kolejności postanowili ustawić skrzynki – apteczki z pełnym wyposażeniem. Zaczęli od Beskidów, a obecnie realizują projekt na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego. Jedyny punkt apteczny w Górach Opawskich znalazł się w Prudniku. Skrzynki z wyposażeniem nie są tanie. Koszt 40 apteczek to prawie 75 tys. zł. Na apteczkach znajdują się QR kody do stron z pierwszą pomocą oraz prośbą o informację w przypadku wykorzystania części zawartości skrzynek.

Specyfika położenia apteczki w Prudniku sprawia, że obok turystów, będą z niej korzystali również wierni, w tym pielgrzymi, oraz spacerowicze. Dbajmy o nią, to będzie służyła wszystkim jak najdłużej.

3 KOMENTARZE

  1. Od razu zamontujcie tam kamerę bo znając życie i polską mentalność do niszczenia wszystkiego co wspólne ta apteczka długo nie posłuzy obym się mylił…Czesi potrafią dbać o swoje i nie niszczyć i musimy się od nich tego uczyć…a sam pomysł jest super !!!

  2. Moim zdaniem miejsce nie jest do końca trafione. To jeszcze część miasta i jest tu wiele osób, które w większości nie są turystami. Ja bym tę apteczkę umieścił w bardziej ustronnym miejscu, gdzie nie będzie przypadkowych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here