Wybierz najlepszą przestrzeń publiczną województwa. Oto propozycje z Białej, Prudnika i Korfantowa

5
(fot. Andrzej Dereń, Gmina Korfantów)

W organizowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego konkursie na „Najlepszą przestrzeń publiczną” bierze udział kilka propozycji zgłoszonych przez gminy ziemi prudnickiej.

Samorząd w Białej zgłosił trzy propozycje we wszystkich kategoriach i są to: Rynek, Wieża Ciśnień oraz adaptacja budynku byłego kościoła ewangelickiego na nowe cele społeczno-kulturalne. Dwie ostatnie kandydatury są świetną adaptacją zabytków na nowe cele. Wieża Ciśnień zachwyca oryginalnością rozwiązań wewnątrz budowli (na najwyższej kondygnacji wchodzi się do zbiornika na wodę!), natomiast dawny kościół pełniący przez kilkadziesiąt lat rolę warsztatowo-magazynową, ponownie zaczął tętnić życiem spotkań mieszkańców i turystów (wewnątrz są m.in. małe muzeum i biblioteka).

Prudnik dał jedną propozycję w dwóch kategoriach – nowy dworzec autobusowy. Nowoczesny budynek z placem manewrowym to nowa jakość w usługach komunikacyjnych powiatowego miasta. Mieszkańcy pod tym względem nie mają się już czego wstydzić. Przydałoby się tylko więcej połączeń autobusowych!

Korfantów również zgłosił jedną propozycję w dwóch kategoriach – przebudowę Rynku. Poprzecinany żywopłotami skwer z dużym udziałem w powierzchni trawników, zmienił się w plac rynkowy. Podobnie jak w przypadku Białej można dyskutować, czy ograniczony udział zieleni w nowym wyglądzie, to dobry pomysł, niemniej korfantowski plac zyskał na estetyce i reprezentacyjności.

KATEGORIA – NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA:

  • Gmina Biała. Rynek w Białej
  • Gmina Korfantów. Przebudowa nawierzchni Rynku w Korfantowie

KATEGORIA – OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ:

  • Gmina Biała. Wieża Ciśnień w Białej
  • Gmina Prudnik. Budowa dworca autobusowego w Prudniku – centrum przesiadkowe

KATEGORIA – PERŁA PRZESTRZENI 25-LECIA:

  • Gmina Biała. Centrum Społeczno-Kulturalne w Białej (dawny kościół ewangelicki)
  • Gmina Korfantów. Przebudowa nawierzchni Rynku w Korfantowie
  • Gmina Prudnik. Budowa dworca autobusowego w Prudniku – centrum przesiadkowe

Głosowanie trwa do 29 października. Zachęcamy do głosowania na nasze, lokalne propozycje z Białej, Prudnika i Korfantowa!

LINK DO STRONY Z GŁOSOWANIEM -> GŁOSOWANIE

5 KOMENTARZE

    • Tak jest. To mogłaby być jedna z lepszych atrakcji w regionie. Odpowiednio zabezpieczyć najbardziej niebezpieczne miejsca, ogrodzić i można wpuszczać za biletami. I płatne sesje zdjęciowe. Niektóre miejsca, gdzie dostała się zieleń są niesamowite. Jeszcze te stare zeszyty i narzędzia biurowe. Zresztą ekspozycje można byłoby delikatnie wzbogacić. Z tego problemu można zrobić zaletę!

  1. Dworzec PKS w Prudniku (pozno otwierany ,wczesnie zamykany) w stosunku do godzin odjazdu autobusow I ten jedyny „zimny”grzejnik w poczekalni ,co bedzie jak zima cisnie niskimi temperaturami!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here