[WIDEO] Osadzeni nie są bezczynni, biorą udział w akcji społecznej!

3

Osadzeni przebywający w Zakładzie Karnym w Nysie biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Ośmiorniczki dla w wcześniaków”. Celem akcji jest wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki.

Zakład Karny w Nysie informuje, że akcja jest wspólnym projektem zainicjowanym przez osadzonych: – Panowie z cierpliwością i starannością dziergają dla nas ośmiorniczki, ale chcieli pójść o krok dalej i wspomóc naszą akcję jeszcze bardziej. Owocem tej współpracy jest filmik promujący „Ośmiorniczki dla wcześniaków”.

ZK i osadzeni pozyskują sponsorów na zakup włóczki. Nie są to wielkie kwoty, więc każdy grosz się liczy. Można wesprzeć akcję wpłacając symboliczną kwotę na zrzutkę –> https://zrzutka.pl/3atd5g

– Podziękowania należą się Agnieszce Wilisowskiej-Bielak, która czuwała nad całym projektem „Ośmiorniczki dla wcześniaków” w Zakładzie Karnym w Nysie. To dzięki niej nasza współpraca układa się tak wspaniale. Pani Agnieszka prowadzi zajęcia z osadzonymi 4 razy w tygodniu po 3 godziny dziennie i jest niewątpliwie duszą tego przedsięwzięcia – dodają funkcjonariusze Służby Więziennej.

3 KOMENTARZE

  1. Dziarganie czy tez dzierganie jest wZakladach Karnych zabronione! Latwiej powiedziec o robotkach recznych na drutach, niz „tatuowanie” Osmiorniczki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here