Ulotny świat Małgorzaty Rynarzewskiej

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W piątek 20 października Prudnicki Ośrodek Kultury zaprosił na wystawę malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt. „Mój ulotny świat”. Wernisaż rozpoczął się o godz. 18.00 w holu Galerii NA PODDASZU w Pałacu Fränkla w Prudniku. W tej galerii są eksponowane prace malarskie artystki.

Małgorzata Rynarzewska zajmuje się malarstwem, przede wszystkim olejnym, scenografią, konserwacją zabytków, architekturą wnętrz i terenów zielonych, wystawiennictwem, edukacją dzieci, młodzieży i seniorów. W latach 1993-1998 była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Była współautorką wielu scenografii filmowych i teatralnych. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Od lat jej największą pasją jest malarstwo. Brała udział w licznych wystawach w Polsce (m.in.: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk, Gdynia) i za granicą (Berlin, Londyn, Amsterdam, Zamek w Chatogironge we Francji). Uczestniczy także w Międzynarodowych Plenerach Malarskich i w Triennale Tkaniny w Kowarach. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą, m.in.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Wystawę otworzyły: dyrektor POKiBP Sylwia Gawłowska-Müller oraz kurator galerii i wystawy Agata Wilczek. Artystka Małgorzata Rynarzewska bardzo chętnie opowiadała o swojej twórczości, rozmawiając z publicznością. W trakcie wernisażu wystąpił bard młodego pokolenia – Grzegorz Paczkowski. Wystawa będzie dostępna do 20 grudnia tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here