Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (25 października)

0

Polityczne skrajności w powiecie. Powoli opada kurz po walce politycznej wyborów parlamentarnych. Wewnątrz numeru publikujemy wyniki we wszystkich obwodach wyborczych w powiecie prudnickim oraz statystyczne analizy. Gdzie Konfederacja cieszyła się największą popularnością, a gdzie na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało tylko 12 procent wyborców? Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (25 października):

 • Widać efekty akcji. Kwesta „Ocalić od zapomnienia”, której celem jest odnowa pomników zasłużonych prudniczan na cmentarzu komunalnym, przynosi efekty.
 • Gloria Artis dla Danieli Długosz – Pency. Prudnicka poetka i działaczka społeczna dr Daniela Długosz – Penca otrzymała prestiżowe odznaczenie dedykowane wybitnym ludziom kultury.
 • Złote Gody – fotografie. Gazeta publikuje zdjęcia par z gminy Prudnik obchodzących Złote Gody.
 • Zbigniew Zagłoba-Zygler w Radzie Seniorów. Działacz społeczny, znany przede wszystkim z wieloletniego angażowania się w funkcjonowanie PTTK, Zbigniew Zagłoba-Zygler, powołany został na członka Rady Seniorów w Prudniku.
 • Piłka jest ich pasją. O piłce mogliby mówić godzinami. Znają większość piłkarzy, przebiegi ich karier i losy poszczególnych drużyn na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Poznajmy Stowarzyszenie Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej.
 • Krzysztof Skowroński. Dzięki niemu szkoła stanowiła jedność. Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego emerytowanego nauczyciela i dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku pana magistra Krzysztofa Skowrońskiego.
 • Ostatnie pożegnanie pani profesor Marii Piaseckiej. 13 października, w samo południe, w Trześniowie, koło Krosna, odbył się pogrzeb tej zasłużonej nauczycielki geografii, która prawie całe zawodowe życie poświęciła nauczaniu i wychowaniu młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Prudniku – wspomina zmarłą Zofia Zeprzałka – Krzemień. O zmarłej pisze też jej była uczennica Jadwiga Górka.
 • Osadzeni nie są bezczynni. Osadzeni przebywający w Zakładzie Karnym w Nysie biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków”.
 • Niezwykły kościół w Rudziczce powstał 220 lat temu. W niedzielę (22 października) w Rudziczce obchodzono 220.rocznicę budowy kościoła parafialnego. Zbudowana na planie elipsy z nietuzinkowym dachem świątynia należy do wyjątkowych budowli ziemi prudnickiej.
 • Muzyka. Kapitan Polska. W I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.
 • Wędrowiec. Moszczanka niczym Pokrzywna. Już niedługo w części Moszczanki graniczącej z Pokrzywną zobaczymy nowe osiedle domów. Inwestorzy w końcu zaczynają korzystać z atrakcyjnej lokalizacji podgórskiego fragmentu gminy Prudnik.
 • Wędrowiec. Mandat za niedopełnienie dziwacznej formalności. Organizator corocznego Rajdu Niepodległości z Głuchołaz otrzymał mandat, ponieważ nie dopełnił obowiązku poinformowania jednego z urzędów w Opolu, że trasa imprezy przebiega na odcinku około 200 m przez obszar rezerwatu przyrody. Po oznakowanym szlaku.
 • Wędrowiec. Miłośnicy motoryzacji zakończyli sezon. Niedzielna pogoda mogła zniechęcić do wyjścia z domu, ale z pewnością nie miłośników starych pojazdów, którzy pojawili się na Zakończeniu Sezonu RozkoOldCars w Pałacu Rozkochów.
 • Sport (piłka nożna). Dżoker zabrał punkt. Jeden z pierwszych kontaktów Dębskiego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku zakończył się bramką dla gości. Drugą porażkę z rzędu zanotowała Fortuna w meczu, który nie powinna przegrać. (Fortuna Głogówek – Małapanew Ozimek)
 • Sport (piłka nożna). Za wysokie progi? Oddala się nadzieja piłkarzy Pogoni na przedłużenie pobytu w 4 lidze opolskiej. W meczu dwóch zespołów walczących o wydostanie się ze strefy spadkowej różnica w umiejętnościach piłkarskich na korzyść gości była zbyt duża, aby uzyskać korzystny wynik. (Pogoń Prudnik – Odra II Opole)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here