Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (4 października)

2

To nam obiecywali politycy cztery lata temu. W październiku 2019 r. spisaliśmy obietnice wyborcze dotyczące ziemi prudnickiej, a wyartykułowane przez kandydatów, którzy ostatecznie znaleźli się w parlamencie. Jak bardzo skuteczni okazali się w realizacji swoich zamierzeń? Niestety w przypadku ziemi prudnickiej w większości były to słowa rzucone na wiatr. Część z nich od początku była skazana na niepowodzenie. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (4 października):

 • Polityka. Burmistrzowie i wójt poparli Ociepę. W komitecie poparcia kandydującego do Sejmu Marcina Ociepy znaleźli się burmistrzowie Prudnika – Grzegorz Zawiślak i Jarosław Szóstka oraz wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.
 • Te obiekty zostaną odnowione w ramach nowego finansowania odbudowy zabytków. Kolejne zabytki na ziemi prudnickiej będą remontowane. Po raz kolejny końcowymi beneficjentami rządowego programu będą wyłącznie lokalne samorządy, podległe im jednostki i parafie.
 • Polityka. Baner na cmentarnej bramie. Umieszczenie banera wyborczego kandydującego do Sejmu Janusza Kowalskiego (PiS) na bramie cmentarza katolickiego w Moszczance wywołało oburzenie. Według posła to prowokacja.
 • Łuki nad ulicami – niedoceniana osobliwość Prudnika. Łuki oporowe znajdujące się nad trzema uliczkami prudnickiej starówki są architektoniczną osobliwością. Nie znajdziemy ich w okolicznych miastach, w Nysie, Opolu, czym zabytkowym Paczkowie i generalnie są rzadkością w polskich miastach. W najbliższym czasie możemy oczekiwać na ich remont. Tygodnik Prudnicki publikuje obszerny artykuł na temat ich historii.
 • Pischinger z Szybowic. 17 września Sołectwo Szybowice, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Szybowice „Szybowisk” oraz Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprosili mieszkańców Prudnika na wydarzenie historyczno-kulinarne. Bohaterem spotkania był waflowy torcik, lokalna specjalność.
 • Kolnowice. W lasku obok wsi. Zaproszenie w takie miejsce brzmi zachęcająco, zwłaszcza że staraniem mieszkańców zostało odpowiednio urządzone.
 • Łącznik. Upalne dożynki. Późne lato to sezon zabaw na zakończenie żniw. 9 i 10 września świętował Łącznik.
 • Głuchołazy. Order dla Martyny Wojciechowskiej. 21 września jest Światowym Dniem Orderu Uśmiechu, jest to więc data najlepsza do tego, żeby odznaczyć kogoś tym właśnie orderem. A wyjątkowym do tego miejscem są Głuchołazy. A tą szczególną osobą Martyna Wojciechowska.
 • Korfantów. Narodowe Czytanie x 2. Lekturą 12. edycji Narodowego Czytania jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. 7 września wydarzenie miało miejsce w Prudniku, zagościło także w innych miejscowościach ziemi prudnickiej. W Korfantowie Narodowe Czytanie w tym roku przeprowadzono dwukrotnie.
 • Fotografie: Prudnik tu JEST. W piątek 22 września w Galerii „Na Poddaszu” w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została poplenerowa wystawa fotograficzna „Prudnik jest TU”.
 • Z miłości do Opola. 13 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się promocja najnowszej książki Teresy Zielińskiej pt. „Z miłości do Opola”.
 • Sport (piłka nożna). Obudzeni po przerwie. Ponad 300. kibiców obu zespołów wypełniło kameralny obiekt w Walcach w derbowym spotkaniu 4. ligi opolskiej między LZS Walce i Fortuną Głogówek. Było na co popatrzeć.
 • Sport (piłka nożna). Zagubiona Pogoń. Jeśli nie wiesz, do jakiego płyniesz portu, wiatry przychylne nie będą ci wiały. Zagubiona i bezradna Pogoń też błądzi w wyborze właściwej drogi do celu, jakim są pierwsze mistrzowskie punkty. W Ozimku prudniczanie stracili sporo bramek. (Małapanew Ozimek – Pogoń Prudnik)
 • Sport (karate WKF). Pierwsze po wakacjach medale zarzewiaków. Po raz kolejny w Jaworzu rozegrano Grand Prix Beskidów. Na starcie zawodów stanęło 135 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 klubów z Czech, Słowacji i Polski.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here