Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 19 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Prudnickie liceum tradycyjnie od paru lat gości uczestników konkursu z terenu powiatu. Starostwo Powiatowe w Prudniku jest fundatorem nagród w konkursie. Stąd konkurs otworzyli: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, dyrektor LO Benedykt Chałupnik i wicedyrektor Małgorzata Kublicka.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: kierownik Biblioteki Publicznej w Prudniku Izabela Mazur, instruktor ds. artystycznych Prudnickiego Ośrodka Kultury Kamila Jamioł i muzyk, nauczyciel klasy fortepianu w prudnickiej Szkole Muzycznej, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Prudniku Marian Leicht (przewodniczący komisji).

A przed komisją i publicznością wystąpili: zespół muzyczny z publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku (opiekun Marcin Imiołek) z utworem pt. „O mój rozmarynie”; trio Unisono z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce (opiekunka Joanna Bieńkowska); uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku Karolina Muszyńska (opiekun Beata Trochowska) z utworem „Ojczyzno ma”; zespół ze Szkoły Podstawowej w Szonowie (opiekunka Grażynę Krukowską) z utworem pt. „Jest takie miejsce”; zespół Fortissimo z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach (opiekunka Ryszarda Kuzak), z utworem pt. „Dziś idę walczyć Mamo”; zespół ze Szkoły Podstawowej w Biedrzychowicach (opiekun Marcin Imiołek) z utworem pt. „Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka”. Jako ostatni wystąpił zespół No Name z I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku (opiekunka Anna Gattnar) z utworem pt. „Kapitan Polska”. Przegląd prowadził uczeń LO Karol Kruczek.

Relacja z konkursu, podsumowanie, w najbliższym numerze „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here