Powiat prudnicki na krakowskim półmaratonie

0

Nadspodziewanie duża grupa biegaczy z powiatu prudnickiego wzięła udział w IX Królewskim Półmaratonie Cracovia.

Jarosław KŁUSKIEWICZ

W niedzielę 8 października odbył się IX Królewski Półmaraton Cracovia. Start i metra mieściły się w krakowskiej Tauron Arenie. Pogoda dopisała, słoneczko i 13 st. Celsjusza to wymarzona pogoda dla biegaczy. Biegło prawie 8000 osób. Bardzo atrakcyjna trasa wiodła m.in. przez Stary Rynek, ulicami: Floriańską, Grodzką, Podzamcze, wzdłuż Wawelu, bulwarami wzdłuż Wisły, co sprawiało, że kilometry szybko uciekały.

Powiat prudnicki godnie reprezentowała spora liczba uczestników, którzy w komplecie ukończyli zawody z dobrymi czasami. Byli to: Izabela Czabaj, Marek Muszyński, Malwina Bednarczyk, Marzena Wołczyk, Sławomir Langert, Andrzej Iwaszkowski, Wiesław Kasprzyszyn i Jarosław Kłuskiewicz z Prudnika, pochodzący z Prudnika Łukasz Polak, z Racławic Śląskich Marcin Pinkowski. I jak zawsze mocna, głogówecka ekipa w składzie: Dawid Poremba, Aleksandra Fidot, Przemysław Anioła, Adam Fidot i Robert Szyszko.

Artykuł z komentarzem lek. Jarosława Kłuskiewicza zachęcającego do biegania, znajdzie się w najbliższym wydaniu Tygodnika Prudnickiego.

Od redakcji: Mała reklama. 🙂 Flagi Prudnika i Głogówka na fotografiach pochodzą ze sklepiku z pamiątkami OPR w redakcji Tygodnika Prudnickiego. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here