MS Wilhelm Gustloff, ksiądz od biedronek i inne

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Zatopienie niemieckiego okrętu w 1945 roku, biografia ks. Jana Twardowskiego, zdecydowanie nie tylko od wierszy o biedronkach, trudne i bardziej trudne prace przy pisaniu biografii, regionalizacja historii, to niektóre z tematów spotkania, które miało miejsce w prudnickiej bibliotece. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprosiła w poniedziałek 23 października na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską.

Magdalena Grzebałkowska, dziennikarka i reporterka, związana z „Gazetą Wyborczą”, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike, laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Spod jej pióra wyszły między innymi książki: „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”, czy „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Jest autorką biografii Tomasza i Zdzisława Beksińskich, ale również śp. ks. Jana Twardowskiego. Jej książka „1945. Wojna i pokój” otrzymała tytuł Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu.

Spotkanie w Prudniku zorganizowane zostało w ramach projektu „Zaczytane Opolskie” we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. W ramach tegorocznej, siódmej edycji akcji zaplanowano 58 spotkań z 27 autorami i autorkami w 47 miejscowościach województwa. Wśród zaproszonych gości są pisarze, twórcy teatralni, filmowi, publicyści. „Zaczytane Opolskie” 2023 potrwa do 24 listopada.

Na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską w prudnickiej bibliotece zaprosiła kierownik ds. bibliotek Izabela Mazur, poprowadziła je pracownik wypożyczalni dla dorosłych MiGBP Joanna Rosińska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here