[FOTO/WIDEO] Z „Kopernikiem” nauka przez doświadczenie

0

Matematyka nie należy do łatwych przedmiotów, jednak jej przyswojenie może być o tyle łatwiejsze, o ile poznawać ją będziemy przez doświadczenie i poczucie przydatności w codziennym życiu.

Tym celom służy mobilna wystawa doświadczeń Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która w ostatnim dniu października prezentowana była w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.

– To wystawa interaktywna, w ramach której dzieci mają dotykać, bawić się, próbować matematyki. Mają to robić samodzielnie, często błądząc, znajdując własne rozwiązania. Wystawa ma ich zachęcić do polubienia matematyki w formie nieco innej niż na lekcjach w szkole – mówi Jakub Balcerowski, edukator CNK.

– Takie wydarzenia to strzał w dziesiątkę – komentuje opolski wicekurator oświaty Artur Zapała. – Kopernik wychodzi z Warszawy i trafia do mniejszych miejscowości i szkół. Byłem w Centrum Kopernika w Warszawie i przyznam, że spędziłem tam całe popołudnie nie mogąc oderwać się od znajdujących się tam doświadczeń. Część z nich mamy tutaj w Prudniku.

– Ściągnęliśmy tę wystawę, aby zachęcić dzieci do nauki matematyki i nauk przyrodniczych – mówi dyrektor szkoły Janusz Bazydło. – One tutaj poznają, doświadczają, mogą dotknąć i zobaczyć. Wszystko to sprzyja przyswajaniu wiedzy i na pewno przyczyni się do podniesienia umiejętności uczniów.

Projekt ekspozycji jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W spotkaniu z naukom uczniom towarzyszyli nauczyciele z dyrekcją szkoły, wspomniany wicekurator oraz dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku Maria Strońska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here