[FOTO] Straszny Pałac… Rozkochów. Jeszcze dziś można zobaczyć budowlę w mrocznej scenerii

0

Wieczór duchów w Pałacu Rozkochów pod hasłem: „Straszny Pałac. Ścieżka strachu ducha Czesia” spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Specjalnie udekorowane wnętrza i otoczenie zabytkowej budowli można obejrzeć jeszcze dziś (niedziela, 29.10) do godz. 17:00.

Premierowe wydarzenie odbyło się w sobotę po godz. 16:00. Na imprezę przyszedł tłum rodziców i dziadków z dziećmi. Przebrani byli nie tylko najmłodsi, ale również dorośli, co w całości dało efekt niezwykłego miejsca z nietuzinkowymi postaciami. Organizatorzy wydarzenia udekorowali parter pałacu – skrzydła środkowe i południowo-zachodnie, A dzieci musiały przejść Ścieżką Próby nad Przepaścią Lawy. Dalej pałacowy duch Czesław zapraszał na ucztę z potwornymi przysmakami. Na końcu zamglonej ścieżki znajdowało się mroczne lustro… Była sala telewizyjna z motywem filmu The Ring, tajemny znak na posadzce i sporo innych scenerii. Joanna „Kulturalna Czarownica” Cebula z Prudnika przygotowała warsztaty, w ramach których dzieci przygotowywały stworki z włóczki.

Dekoracje przygotowały Marzena Kopeć, Krystyna Pulst i Klara Pulst, a w uatrakcyjnieniu zabytkowych przestrzeni pomogli im Piotr Kulczyk i Andrzej Dereń – prezesi Fundacji Pałacu Rozkochów – Pomiędzy. Prawdopodobnie jedno z pomieszczeń pałacu na stałe stanie się pokojem duchów, a więc część dekoracji Strasznego Pałacu będzie można oglądać na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here