Czy sami sobie wystarczymy, żeby być ludźmi

0
(fot. Grzegorz Weigt)

19 października w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie w cyklu rozmów #PRETEKSTY. Tym razem gościem POK-u i licznie zgromadzonej publiczności była prudnicka poetka Daniela Długosz-Penca. Pretekstem (nomen omen) zorganizowania tego spotkania w tym momencie było wydanie dwunastego zbioru wierszy Danieli Długosz-Pency, pt. „Idąc do…” oraz wręczenie wyjątkowego odznaczenia – medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Na temat książki i poezji, z autorką rozmawiała dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Sylwia Gawłowska-Müller. W ciągu jednego wieczornego spotkania udało się poruszyć wiele wątków, związanych nie tylko z twórczością literacką. „Czy sami sobie wystarczymy, żeby być ludźmi?” to jeden z tych tematów, o którym można było porozmawiać.

Z kolei zaszczytne odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Danieli Długosz-Pency wręczyli: wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski i burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Spotkaniu z poetką, z literaturą towarzyszył występ barda młodego pokolenia Grzegorza Paczkowskiego. To również było bardzo poetyckie przeżycie. Na koniec był czas na życzenia, na gratulacje i na podziękowania. Do życzeń przyłączyli się m.in.: Ewelina Burtan-Trybuła w imieniu starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, poetka Adriana Jarosz, prezes Nauczycielskiego Klubu Literackiego Ludmiła Małgorzata Sobolewska, Wojciech Bandurowski ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rycerze Biznesu w Prudniku (sponsor książki obok starostwa prudnickiego). Relacja ze spotkania wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here