Bezpiecznie i wygodnie

4
(fot. Grzegorz Weigt)

Dziś – czwartek 12 października, otwarty został oficjalnie w Moszczance wyremontowany odcinek drogi powiatowej od skrzyżowania w Łące Prudnickiej do Starowic (przysiółek Moszczanki). Oficjalnie, bo już od pewnego czasu możemy jeździć ta drogą, wreszcie w pewnym komforcie, bez dziur i wybojów. Nadto bezpiecznie, bo z szeroką drogą rowerową, chodnikiem, wysepkami, miejscami dla autobusów.

W ramach inwestycji Samorządu Powiatu Prudnickiego zmodernizowane zostało blisko 4 km drogi, obok powstała równoległa ścieżka pieszo-rowerowa, odnowione zostały przystanki oraz oświetlenie. Inwestycja za łączną kwotę 9 mln 874 tys. zł została dofinansowana z dwóch rządowych programów: Polski Ład (4 mln 912 tys. zł) oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln 874 tys. zł). Powiat prudnicki przeznaczył niemal 100 tys. zł na opracowanie Programu Funkcjonalnie-Użytkowego.

Jako że inwestycja była finansowana z pieniędzy rządowych nie zabrakło podczas uroczystego otwarcia poseł na Sejm RP Katarzyny Czochary, której dziękował za wsparcie tego zadania starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Podczas spotkania obecne też były osoby, które w ten, czy inny sposób miały swój udział w tej powiatowej inwestycji. Obok pani poseł i starosty byli to także: radna Sejmiku Województwa Opolskiego Joanna Czochara, wicestarosta prudnicki Janusz Siano, członek zarządu powiatu Dragomir Rudy, główny specjalista (koordynator ds. inwestycji) Wydziału Drogownictwa Renata Heda, naczelnik Wydziału Drogownictwa Radosław Napiórkowski, inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Prudnickiego Marek Ruda, sołtys wsi Łąka Prudnicka Grażyna Dancewicz, projektant inwestycji, przedstawiciel Arteria Infrastruktura Drogowa S.C. Sebastian Celary, wykonawca, przedstawiciel firmy ADAC-LEWAR Spółka z o.o. Tomasz Księżarek oraz jako gospodarz, prowadzący uroczyste spotkanie sołtys wsi Moszczanka Mieczysław Partyczny. W uroczystości wziął udział także proboszcz parafii w Moszczance ks. Krzysztof Maciejak.

Nie bez znaczenia jest fakt, że obok licznych gratulacji i podziękowań związanych z tą inwestycją, padła też zapowiedź rychłego remontu pozostałego odcinka drogi, od końca wsi Moszczanka do granicy powiatu. Ma to nastąpić wkrótce, środki na ten cel zostały już osiągnięte.

4 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko że droga dla rowerów jest obcnie na całej długości nieprzejezdna. Wczoraj miałem ochotę przejachać się na rowerze tą drogą ale jechać się nią nie dało bo groziło to nawet śmiercią i byłem zmuszony jechać drogą dla samochodów. Droga dla rowerów jest tylko że tyle różnych kijów i gałęzi tam leży ze jakby to wyzbierał to na jedną ciążarówke by tego nie zabrał. Jest tego tyle i tak dużych i grubych gałęzi że jadac 8 km/h (czyli tyle co idzie pieszy) ominąć się tego nie da. A jak takie kije grube jak palec wejdą w szprychy to zablokuje koło w rowerze i sie wali głową w asfalt. Juz nie wspomnę ze koła sie poniszczy bo takie kije krzywia a nawet wyrywają szprychy. Droga jest dla rowerów ale utrzymać ją w należytym stanie to obowiązek właściciela drogi tym bardziej że jazda nią na całym odcinku grozi śmiercią i to nie hipotetyczna sprawa tylko jako ktoś jeżdzi rowerem to wie że po najechaniu przednim kołem kija, kij się podrywa i wskakuje w szprychy tylnego koła. Wstydzcia się żeby nawet w dniu otwarcie droga dla rowerow była nieprzejazdna.

    • Marku, w takim razie broń Boże nie w jeżdżaj na rowerze na żadną ścieżkę i drogę prowadzącą przez las, zwłaszcza w Czechach! Śmierć na miejscu!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here