A kuku! Kultura! Zakuka!

0
(fot. Grzegorz Weigt)

To już szóste spotkanie w ramach cyklu „A kuku! Kultura!”, który od marca tego roku realizuje Prudnicki Ośrodek Kultury. Spotkania w tym cyklu odbywają się raz w miesiącu. „A kuku! Kultura!” to spotkania dla dzieci z ludźmi sztuki: wokalistami, muzykami, pisarzami, aktorami, filmowcami, plastykami.

Do tej pory udział w wydarzeniu wzięli: Poetka Zofia Kulig, malarka Bożena Kurek-Di Maggio, artysta fotograf Elżbieta Szymańska-Gulowaty, reżyser, aktor, lalkarz Piotr Charczuk, twórczyni ludowa Ewa Giemza. A to najnowsze spotkanie? Gościem dzieci i POK-u w październiku była wokalistka zespołu „ZAKUKA” Żaneta Plotnik-Krumpietz. Osoba znana już na ziemi prudnickiej z kilku pięknych koncertów. Tym razem jednak artystka przeprowadziła z dziećmi z prudnickich przeszkoli (dwa spotkania o godz. 9.00 i 10.00) warsztaty wokalne. Było dużo zabawy i niemało pracy, z oddechem, z głosem, z rytmem. Wokalistka zespołu „Zakuka” łączącego współczesne brzmienie z folklorem, także i tym razem jako materiał wyjściowy do ćwiczeń z dziećmi wykorzystała muzykę ludową Śląska Opolskiego. W sumie, po spotkaniu we wrześniu z Ewą Giemzą wyszła ładna kontynuacja tematyczna dotycząca folkloru śląskiego, plastycznie i muzycznie.

Spotkania z Żanetą Plotnik-Krumpietz odbyły się w środę 4 października, w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Warto wypatrywać informacji na temat następnego spotkania, liczba miejsc jest ograniczona, zapisy na przyszły raz tel. 77 436 33 96.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here