Żądał pieniędzy i groził pozbawieniem życia. Był pijany

8
zdjęcie archiwalne (fot. KPP Prudnik / KWP Opole)

41-letni mężczyzna przy użyciu noża groził pozbawieniem życia trzem osobom

Do zdarzenia doszło w niedzielę (3 września), po godzinie 22:00 na terenie miasta. Mieszkaniec Prudnika wychodząc z lokalu został napadnięty. Napastnik groził mu nożem i zażądał pieniędzy. Pokrzywdzonemu udało się uciec, schować w bezpiecznym miejscu i powiadomić policjantów.

– Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość napastnika. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Według ustaleń śledczych podejrzany tej samej nocy miał grozić pozbawieniem życia dwóm innym mieszkańcom miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 41-latek usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych – informuje KPP Prudnik.

8 KOMENTARZE

 1. A ja jako mieszkanka Prudnika żądam aby burmistrz priorytetowo zajął się problemem szerzącej się patologii i braku bezpieczeństwa w mieście. Jak widać to już we wrześniu drugi napad na mieszkańca Prudnika. Sama nie czuje się tu bezpiecznie już nawet w biały dzień. Wieczne zaczepki i żulostwo pod sklepami nawet w centrum miasta tak nie może być.

 2. Na 10 takich akcji jak opisana, tylko 1 jest zglaszana Policji. Po prostu po zmroku sie nie wychodzi z domu a za dnia tylko jak naprawde trzeba. A jak ktos sie szweda po miescie bez celu to sie prosi o zaczepki czy napady. Na razie zadnych zabojstw czy ciezkich uszkodzen ciala nie ma wiec nie jest tak zle. Nie ma co panikowac w wzywac imienia burmistrza nadaremno. Zyjemy w jednym z najbardziej patologicznych miasto tego kraju wiec musi byc niebezpicznie na ulicach.

  • Powinno sie zakazac sprzedazy alkoholu za gotowke. Sprzedawac na karte bankomatową , na BLIK-a na komorce itp. Wtedy nie napadali by rabowac pieniadze oraz ilosc zulow zmniejszyla by sie o ponad 90% bo zule nie maja kont w banku ani kart bankomatowych ani BLIK-a na komorce. Kazda pracujaca osoba ma konto w banku i karte bankomatowa wiec dla normalnych ludzi nie byloby to zadne utrudnienie a dla zulow bylbo by to jak najskuteczniejszy odwyk.

    • Patologia alkoholowa obecnie jest bardzo rentowna dla finansów kraju. Np: bezrobotny alkoholik dostanie 1000 zł z opieki społecznej (czyli z budżetu państawa) i jak wszystko przepije to do budżetu państwa wróci 900 zł w akcyzie i wszelkich podatkach. Więc księgowo wydano na pijaka 100 zł. Podobnie jest z 500+ bo wraca 450 zl do budzetu panstwa i podobnie jest z fefnastkami bo emeryci w hazard ładują całe fefnastki (wszelkie loterie/lotki dostepne w kazdym sklepiku) i z akcyzy i podatku budzet panstawa odzyskuje 90% fefnastek. Wiec ksiegowo budzet kraju robi na tym wszelkim rozdawnictwie dla patologii kokosowy interes.

 3. Prawo chroni „element przestepczy” , I jeszcze go utrzymuje , przeciez mozna zmienic naracje I utworzyc np w Debowcu osrodek resocjalizacji ,( 8 godziny pracy z mlotem I lopata z 15 minutowa przerwa na posilek) po miesiacu wyplacic te 1000 zlotych , plus 500 za aktywnosc I nie bedzie w miescie niebezpiecznie!!

 4. W tzw. komunikatach prasowych KPP to wszystko ładnie i grożnie wyglada tylko że autor pisze ze za taki czyn grozi 12 lat wiezienia a Policja wypuscila go do domu jak wytrzezwiał. Jakby naprawdę to było groźne to by siedział a tak to sie autor osmiesza takimi atrykułami o niby grożnych i niebezpiecznych przestepacach – straszy kobiety i emerytow.
  Pewnie było tak że ten grozny bandyta przy ponad 3 promilach leżał na ziemi i nie mógł wstać i sfrustrowany tym faktem coś tam mamrotał nieartykulowanymi dzwiekami „że zabije siebie” a w kieszeni miał jakiś mały nożyk – brylok. A tu afera że groził smiercią 3 ludziom i miał wielki nóż – proba morderstwa, grożby karalne, napad, rabunek i Policja wypuscial go do domu jak wytrzezwial. Powodzenie autorze w tym kitowaniu kobiet i emerytow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here