Święto plonów w Łączniku

0

Późne lato to sezon zabaw na zakończenie żniw. 9 i 10 września świętował Łącznik. Uroczystości otworzyła sobotnia zabawa taneczna z zespołem muzycznym Derejs. W niedzielę, po mszy św. w podziękowaniu za żniwa, odbyła się natomiast biesiada na boisku sportowym. Burmistrz Białej Edward Plicko podziękował rolnikom za ich ciężką pracę, przedstawił również działania gminy realizowane i planowane w Łączniku – budowy kanalizacji sanitarnej, placu zabaw i przebudowy przejścia dla pieszych na ulicy Św. Walentego. Strażacy z OSP przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy i zapewnili dzieciom nieco ochłody w upalny dzień, przed zgromadzonymi zaprezentował się między innymi chór Cantando i dzieci z łącznickiego przedszkola. Wystąpiła również Julia Dynak – mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością liczni goście – poseł Ryszard Galla, wicestarosta Powiatu Prudnickiego Janusz Siano, przewodnicząca Rady Gminy w Białej Sabina Gorek, były proboszcz łącznickiej parafii ks. Manfred Słaboń, przewodniczący DFK w Łączniku Klaudiusz Globisz, obecna była delegacja z czeskich Města Albrechtice oraz radny Rady Powiatu Prudnickiego Joachim Kosz, który pełnił również funkcję konferansjera.
Sołtys Irena Wotka dziękuje Radzie Sołeckej oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w organizację dożynek, w szczególności – prezesowi OSP Łącznik Alfredowi Sokołowi, naczelnikowi OSP Hubertowi Kołkowi i wszystkim strażakom, dyrektor ZSP w Łączniku Annie Stankali, nauczycielkom i rodzicom dzieci za ich przygotowanie do występu. Łącznik zaprasza za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here