Prudnik jest TU

0
(foto Grzegorz Weigt)

W piątek 22 września, w „Galerii NA PODDASZU” w prudnickim Pałacu Fränkla otwarta została poplenerowa zbiorowa wystawa fotograficzna „Prudnik jest TU”. Organizatorzy zapowiadali ekspozycję: „Ta wystawa przedstawia Prudnik inaczej pokazany, znany i nieznany, na nowo odkrywany, Prudnik, do którego warto przyjechać, by spotkać interesujących ludzi i poznać specyfikę miasta.”

Skąd zdjęcia, które możemy oglądać w galerii? Wystawa jest owocem pleneru fotograficznego z cyklu „Takie jest Opolskie”, który odbył się w maju tego roku w Prudniku. Wzięli w nim udział członkowie Fotoklubu Opole, działającego przy Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego. Prudnik jest kolejnym miastem potraktowanym w ten sposób przez opolskich fotografików. „Takie jest Opolskie”, to cykl plenerów fotograficznych służących promowaniu naszego regionu.

Kuratorem wystawy jest Roman Hlawacz, w Prudniku przy udziale Agaty Wilczek. Od razu trzeba powiedzieć, że jedną z autorek zdjęć jest prudniczanka Kamila Jamioł. Kurator wystawy, opiekun pleneru, znany opolski fotografik, prezes Fotoklubu Opole Roman Hlawacz wyjaśnia: „To już drugie spojrzenie na Prudnik i jego okolice, po sierpniowej wystawie zaprezentowanej w Galerii WuBePe w Opolu. Była ona plonem majowego pleneru dla grupy fotografów Fotoklubu Opole, którzy odwiedzając nieznaną sobie czasem miejscowość, spotkali się z ludźmi, zabytkami, tradycjami, przejawami zwykłego, codziennego życia. Przez kilka dni fotografujący obserwowali i poznawali miasto i jego okolice, aby środkami dostępnymi fotografii zapisać najciekawsze sytuacje, jakie się zdarzyły, zaprezentować swoje spojrzenie na miejsca, oddać też ich niepowtarzalny klimat.”

Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu prac, wykonanych przez grupę 14 fotografików związanych z Fotoklubem Opole. Autorzy zdjęć eksponowanych na wystawie: Jacek Baranowski, Damian Drzazga, Michał Hertmanowski, Wojciech Hertmanowski, Paweł Hęciak, Roman Hlawacz, Kamila Jamioł, Bogusław Laitl, Jakub Łabędzki, Mirosław Mokrzycki, Marcin Podolan, Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, Aleksandra Szulimowska-Hertmanowska , Jerzy Tomczak. Grupa fotografików z Romanem Hlawaczem gościła na wernisażu w Prudniku.

Wystawa dostępna jest do 17 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here