Prudniczanka na liście Konfederacji

2

Konfederacja przedstawiła swoich kandydatów. Na opolskiej liście jest prudniczanka oraz dwóch mieszkańców gminy Strzeleczki.

Opolskie struktury Konfederacji dostarczyły ponad 9 tys. podpisów (wymóg to 5 tys.) i listę 24. kandydatów. Na pozycji dziewiątej znalazła się Jolanta Kwiecińska z Prudnika. Prudniczanka z zawodu jest pedagogiem szkolnym i jest bezpartyjna. Również w 2019 r. kandydowała do Sejmu z listy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jest też dwóch kandydatów z gminy Strzeleczki, a dokładniej z Dziedzic: Mateusz Pawlak (członek partii Nowa Nadzieja, zawód elektromechanik) i Ewa Żurek (bezpartyjna, fryzjerka).

Włodzimierz Skalink, lider listy Konfederacji w Opolu, zapowiada, że ugrupowanie będzie prowadzić publiczną debatę „zarówno w Opolu, jak i również we wszystkich powiatach województwa opolskiego”.

– Dot6ychczasowe nasze rozmowy, kontakty, wskazują, że mieszkańcy Opola i ziemi opolskiej dobrze wiedzą, że dobrobyt rodzi się wyłącznie z ciężkiej pracy, dobrze zorganizowanej, wytężonej, a nie z rozdawnictwa – mówi Salnik.

Lista Konfederacji w okręgu nr 21 (Opole): 1. Włodzimierz Skalik (Konfederacja Korony Polskiej), 2. Daniel Szkarupski (Ruch Narodowy), 3. Longin Bartnik (Nowa Nadzieja), 4. Anna Sułek, 5. Iwona Zakrzewska, 6. Piotr Wojtasik, 7. Bartosz Puk, 8. Patryk Grenda, 9. Jolanta Kwiecińska, 10. Janusz Jakubów, 11. Ewa Kubicka, 12. Przemysław Liczbiński, 13. Anna Jastrzębska, 14. Mariusz Rybczyński, 15. Mateusz Pawlak, 16. Marta Reszka, 17. Barbara Adamczak, 18. Wiesława Atłachowicz, 19. Aneta Liczbińska, 20. Bartłomiej Lach, 21. Mateusz Bogdali, 22. Ewa Żurek, 23. Dawid Gaczyński, 24. Jarosław Ucieklak.

2 KOMENTARZE

  1. Co nie? Dla niektórych mityczna Konfederacja, ale jakoś po nazwiskach nie widać ciekawych propozycji. Chyba najważniejszy zarzut to taki, kim są ci ludzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here