[PLAKAT] Zaproszenie. Zlatohorský Treking 2023

0

Zlatohorský Treking to czeski rajd kończący roczny cykl marszów długodystansowych w Sudetach Wschodnich. Impreza z długą, kilkudziesięcioletnią tradycją (pierwsza edycja odbyła się w 1978 roku!), obok trasy 50-kilometrowej, oferuje również krótsze trasy.

Jedna z nich ma taki przebieg, by była dostępna dla rodziców z wózkami dziecięcymi (5 km). Pozostałe liczą 15 i 25 km, jest też trasa nocna (wyjście o godz. 3:00 nad ranem, 25 km) oraz trasa dedykowana miłośnikom nordic walking. Trasy przebiegają w okolicach Zlatych Hor, a najdłuższa doprowadza uczestników aż na Zlaty Chlum i do Rejvizu. Trasy są – jak to mówią Czesi – „stejne” – czyli co roku takie same.

Start i meta tradycyjnie znajdować się będą w punkcie informacji turystycznej na tyłach miejskiego muzeum (rynek) w Zlatych Horach. Rajd odbędzie się w sobotę 7 października. Wpisowe: 40 (dzieci) i 60 koron (dorośli) Ze względów technicznych organizator prosi o wcześniejszą rejestrację uczestników (strona rejestracji). Głównym organizatorem ZT jest firma Studio 4 ze Zlatych Hor. Tygodnik Prudnicki patronuje temu wydarzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here