Nowi nauczyciele mianowani w szkołach Gminy Prudnik

7

W piątek 1 września Urzędzie Miejskim w Prudniku odbyło się uroczyste wręczenie przez burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka aktów awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Nauczyciel mianowany jest pierwszym stopniem awansu zawodowego. By go otrzymać kandydat musi przepracować w szkole odpowiedni okres i uzyskać akceptację komisji kwalifikacyjnej. Całość kończy się zdaniem egzaminu przed komisją. Nauczyciel mianowany może być zatrudniony – poza wyjątkowymi sytuacjami – jedynie na czas nieokreślony i ma pensję wyższą od początkującego nauczyciela.

W nowym roku szkolnym z awansu mogą się cieszyć następujące nauczycielki: Kamila Różycka (PSP nr 3 w Prudniku), Ewelina Licznar (PP nr 6 w Prudniku), Weronika Cora (PP nr 6 w Prudniku), Ewa Rybak-Stroka (PSP nr 1 w Prudniku), Aneta Bieniek (ZSP w Szybowicach), Anna Król (ZSP w Moszczance), Jolanta Sebastiańska (PP nr 7 w Prudniku) i Manuela Wybraniec (PP nr 7 w Prudniku).

– Nauczyciele mają coś takiego, jak satysfakcja z własnej pracy. Proszę mi wierzyć, że to też dodaje sił i energii w codziennej pracy z uczniem – mówiła prowadząca spotkanie dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Maria Strońska, życząc tej satysfakcji nauczycielom.

Podczas spotkania w urzędzie wręczono również nagrody jubileuszowe. Otrzymały je: Anna Tuła-Nowacińska (dyrektor ZSP w Rudziczce) i Małgorzata Tuz (dyrektor ZSP w Moszczance). Z kolei Franciszek Dendewicz i ponownie Anna Tuła-Nowacińska, otrzymali powierzenie na stanowisko dyrektorów zespołów, kolejno w Szybowicach i Rudziczce.

7 KOMENTARZE

  1. Skórka za wyprawkę a pod koniec roku wypowiedzenia dostaną wszyscy… Tak mogą tylko bydlaki bez honoru. Kogo mam na myśli każdy nauczyciel wie.

  2. Pytanie. Ile w Prudniku pracujących nauczycieli,sie do tego nadaje, ja uważam,90 % sie nie nadaje. Mają sie za wiele lepszych od innych, nie respektują orzeczeń. W Prudniku w szkołach rządzą klany.

    • To jest klan prudnickiej miernoty. Nauczycielem matematyki jest osobą, która w szkole miała problemy z rozwiązaniem równania liniowego. A teraz ma uczyć moje dziecko matematyki euklidesowej. NFW!

  3. To naprawdę wymaga takiej ceremonii?!!! Przecież ci ludzie zostali nauczycielami, bo nie mają innej możliwości intelektualnej, a przede wszystkim to dla nich najlepsza droga ekonomiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here