Memoriał im. Szozdy w Prudniku. Będzie wiele atrakcji!

3

W niedzielę, 10 września, po raz dziesiąty w Prudniku odbędzie się Memoriał im. Stanisława Szozdy. Ta impreza to nie tylko możliwość obserwacji zmagań kolarzy w kryterium ulicznym. Całe śródmieście zamieni się w miasteczko kolarskie, a z mieszkańcami spotka się kucharz Karol Okrasa.

Kolarska ikona: Stanisław Szozda

Dlaczego Szozda w Prudniku? Miejscowym nie trzeba mówić, tu niemal przez całe życie mieszkał słynny kolarz. Tu trenował, uczył się, pracował i budował swój biznes. Memoriał jest uznaną w kraju imprezą kolarską. Format wydarzenia Agencji Sportu i Promocji jest szeroki, stąd obok profesjonalnych wyścigów, są również starty dla dzieci.

– Trasy wyścigu zostały starannie przygotowane, aby sprostać oczekiwaniom uczestników o różnym stopniu zaawansowania. Kolarze staną przed różnymi wyzwaniami, uzależnionymi od wieku i umiejętności. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się z trasą liczącą 1600 metrów, dając im szansę na pierwsze kroki w kolarskiej rywalizacji. Natomiast doświadczeni kolarze podejmą wyzwanie trasy liczącej aż 48 kilometrów, testując swoje umiejętności i wytrzymałość – informuje ASiP.

Start i meta będą zlokalizowane na Rynku, skąd zawodnicy wyruszą w trasę prowadzącą przez: ul. Zamkową, Pl. Zamkowy, ul. Piastowską, Pl. Wolności, ul. Kościuszki (DK 40), ul. Armii Krajowej (DK 40), ul. Batorego oraz ul. Damrota. Wszystkie ulice, na których toczyć się będzie wyścig, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, aby uczestnicy mogli bezpiecznie rywalizować.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Prudnika oraz wszystkich miłośników kolarstwa z całej Polski do wzięcia udziału w jubileuszowej, 10. edycji Memoriału im. Stanisława Szozdy – zachęcają organizatorzy. – To wyjątkowa okazja do upamiętnienia kolarza, który na zawsze pozostanie w naszych sercach, oraz do wspólnego celebrowania sportu jako źródła inspiracji i radości. Niezależnie od wieku czy umiejętności, każdy może znaleźć swoje miejsce w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Z Okrasą

Podczas 10. Memoriału im. Stanisława Szozdy dostępne będą dodatkowe atrakcje dla dzieci, m in. dmuchańce, animacje dla dzieci, fruitbike,  miasteczko rowerowe. Gościem konkursu kulinarnego „Dobre z lasu” będzie znany, polski kucharz, Karol Okrasa.

INFORMACJE DODATKOWE:

Zmiana trasy komunikacji miejskiej

W związku z organizacją 10. Memoriału im. Stanisława Szozdy ulicami Prudnika ulega zmianie trasa komunikacji miejskiej. Autobusy jeździć będą ulicami Nyską i Kolejową.

Śródmieście zamknięte dla ruchu samochodowego

W dniu wyścigu w godzinach od 9.00 do 18.00 niemożliwy będzie wyjazd i wjazd do strefy (patrz: mapa), na której organizowany będzie wyścig. Piesi będą mogli poruszać się chodnikami oraz wyznaczonymi przejściami. Częściowe utrudnienia będą również występować w sobotę (9 września) podczas przygotowań do memoriału.

3 KOMENTARZE

  1. A czy będzie w tym roku Zlot Zabytkowych Wozów Strażackich ?
    W poprzednich latach przechodząc cała trase rundy wyscigu mozna było podziwiać zabytkowe wozy strażackie – wiekszość chyba miała ponad 50 lat (m.in. Mercedes-y, Star-y a nawet ruski Kamaz).

  2. Ten zlot to fajna sprawa bo na kazdym skrzyzowaniu przy trasie wyscigu jest eksponowany jakis samochod zabytkowy i jest ich duzo. Mam tylko taka sugestie ze przy kazdym z tych zabytkowych wozow strazackich powinno sie umiescic tablice informacyjne z danymi technicznymi (model, rok produkcji, pojemnosc silnika, moc, predkosc maksymalne itp) oraz z historia danego pojazdu (gdzie sluzyl, w jakich spektakularnych akcjach bral udzial, jak trafil i kiedy do Polski w przypadku wozow zagranicznych, itp ciekawostki).

  3. Niestety złe wieści. Co by nie mówić o PiSie, to od kilku lat mocno rozdają nowe wozy bojowe, więc zabytków coraz mniej. Pytanie czy to do końca efektywne, gdy jednostka OSP ma 2-5 wyjazdów w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here