Kto na liście KW Bezpartyjni Samorządowcy?

3

Na 24-osobowej, opolskiej liście kandydatów w wyborach do sejmu Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy są mieszkańcy: Nowego Browińca w gminie Lubrza i Pisarzowic w gminie Strzeleczki.

Joanna Wloka z Nowego Browińca (nr 20, bezpartyjna, zawód: sprzedawca) jest wiceprzewodniczącą Rady Gminy w Lubrzy. W wyborach samorządowych w 2018 r. startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei z Pisarzowic jest Krzysztof Kasperek (pozycja nr 5, bezpartyjny, nauczyciel kształcenia zawodowego).

Bezpartyjni Samorządowcy – Łączy nas Polska to ruch polityczny skupiający głównie samorządowców. Zapoczątkowany w 2014 r. na Dolnym Śląsku obejmuje obecnie cały kraj. Liderem grupy jest Tadeusz Myrda, a siedziba znajduje się w Oleśnie.

Komitety Wyborcze Nowa Lewica i Trzecia Droga PSL – PL2025 Szymona Hołowni nie wystawiły kandydatów z ziemi prudnickiej, co pośrednio jest wynikiem braku aktywności tych ugrupowań w powiecie prudnickim.

3 KOMENTARZE

 1. Według jednego z lokalnych portali ziemi opolskiej:

  W Opolskiem powstaną nowe żłobki. Kolejne gminy przystąpił do programu Maluch Plus….

  Limit przyznanych środków 48 mln PLN. Po zakończeniu etapu dofinansowania Prudnik zrezygnował z realizacji programu……

  Wsparcie otrzymało kilka podmiotów prywatnych na kwotę 13 mln zł…..

  Jakim cudem prywaciarz otrzymuje dofinansowanie? Z publicznych pieniędzy czyli moich i twoich podatków) A gmina porzuca projekt. I jakim cudem gmina pcha się w remont starego budynku(klub seniora koło rynku) który powinien być wyburzony i zamieniony na plac zieleni. Żłobków w Prudniku powinno być ze dwa co najmniej dodatkowo. Nie każdego stać na prywatny żłobek
  .
  Wniosek : nie głosowac na obecną Prudnicka władzę która jest zdecydowanie przeciw obywatelom. I nic nie może, nie chce lub nie umie nic zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here