Katarzyna Czochara trójką na liście PiS

4
Katarzyna Czochara (fot. Damian Wicher)

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś (2 września) kandydatów z sześciu pierwszych miejsc listy wyborczej w okręgu obejmującym województwo opolskie. Obecna posłanka z ziemi prudnickiej, Katarzyna Czochara, znalazła się na trzeciej pozycji.

To jej duży sukces, ponieważ wewnątrz Zjednoczonej Prawicy miała sporą konkurencję, od posłanki Violetty Porowskiej, przez wojewodę Sławomira Kłosowskiego, do wiceministra Janusza Kowalskiego. Jedynką na liście jest jednak Paweł Kukiz, polityk kiedyś uznawany za antysystemowego i odżegnującego się od układów z Prawem i Sprawiedliwością.

– Wszystkich nas kandydatów na liście PiS z różnych stronnictw – bo jest tu Janusz Kowalski i Marcin Ociepa – łączy jeden zasadniczy celu: musimy wygrać wybory, żeby nie dopuścić do władzy postkomunistów i kosmopolitów – mówił cytowany przez wnp.pl Paweł Kukiz. – Musimy dbać o interes Polski, o interes narodowy, o tych ludzi, o których nikt nie dbał przez te wszystkie lata, poszkodowanych jeszcze od czasów systemu komunistycznego. To jest nas zasadniczy cel. Są sprawy, w których się różnimy, ale różnimy się pięknie.

LISTA PIS 2023 (pierwszych sześć miejsc):

 1. Paweł Kukiz
 2. Marcin Ociepa
 3. Katarzyna Czochara
 4. Janusz Kowalski
 5. Violetta Porowska
 6. Sławomir Kłosowski

W 2019 r. czołówka listy PiS prezentowała się następująco:

 1. Violetta Porowska
 2. Katarzyna Czochara
 3. Janusz Kowalski
 4. Kamil Bortniczuk
 5. Antoni Duda
 6. Sławomir Kłosowski

W 2019 r. Paweł Kukiz startował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kamil Bortniczuk (z Głuchołaz) będzie kandydatem numer 1 listy PiS w okręgu nr 16 (Płock).

– Chcemy nie tylko utrzymać pięć mandatów, ale także zdobyć szósty – powiedział podczas prezentacji kandydatów Janusz Kowalski.

Wcześniej swoje listy – w pełnym zestawieniu i z kandydatami z ziemi prudnickiej – zaprezentowały inne ugrupowania: Koalicja Obywatelska i Mniejszość Niemiecka.

4 KOMENTARZE

 1. Fajny skład kandydatów, warto na nich głosować ,obiecali utworzyć na Stacji PKP w Moszczance etat Zawiadowcy ,Kasjera i Bagażowego ( 3 w 1) ,czyż to nie jest piękna różnica, w stosunku do 3 etatów osobno!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here