[FOTO/WIDEO] Nowe boiska i taras w szkole w Racławicach Śląskich

0

Zupełnie nowy kompleks boisk oraz odnowiony taras są efektem zakończonej inwestycji Gminy Głogówek na terenie Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich.

Środki na ten cel pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” dla terenów, na których funkcjonowały PGR-y. Zadanie kosztowało finalnie 1,4 mln zł. Kwota miała być niższa, ale w trakcie prac okazało się, że remontowany taras szkoły wymaga dodatkowych prac zabezpieczających. Wkład finansowy Gminy Głogówek w realizację zadania wyniósł tylko 2 proc. całego budżetu.

– Boiska, które istniały tu wcześniej, wymagały dużych nakładów finansowych, ponieważ nie nadawały się już do użytkowania – mówi dla „Tygodnika Prudnickiego” burmistrz Głogówka Piotr Bujak. – Z kolei temat tarasu ciągnął się od wielu lat, ponieważ jego stan wymagał remontu. Budujący go beton był już mocno zniszczony. Na odnowionej konstrukcji postawiono nowe ławki, donice i stół do gry w piłkarzyki. Powstało przyjemne miejsce do odpoczynku na przerwach lub po lekcjach.

Na ścianie tarasu powstanie mural. Marzeniem burmistrza jest to, by znalazł się tam wizerunek mostu kolejowego w Racławicach w kontekście byłego patrona szkoły – Powstańców Śląskich i grupy Wawelberga, która w rejonie miejscowości prowadziła działania dywersyjne.

– To boisko jest dla was. Niech gra na nim sprawia wam wiele radości – życzyła uczniom dyrektor szkoły Renata Błoszenko.

To nie koniec zmian w szkole w Racławicach. W ramach nowej edycji Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich Gmina Głogówek pozyskała ponad milion złotych na kolejną modernizację, której głównym elementem będzie wymiana dachu, ale także remont części sali lekcyjnych.

– Pozwolenie na budowę mamy, za chwilę będzie przetarg i wykonanie w tym lub przyszłym roku w zależności od sprzyjającej pogody – dodaje burmistrz.

Uroczyste oddanie do użytku nowych obiektów odbyło się 27 września z udziałem m.in. burmistrza Piotra Bujaka, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Głogówku Bogusławy Poremby oraz sekretarz gminę Karoliny Fiutki. Wydarzenie wzbogacone zostało o zajęcia animacyjne i wizytę strażaków z miejscowej jednostki OSP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here