[FOTO/WIDEO] Na dożynkach w Rozkochowie

0

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części fotogalerii z dożynek gminy Walce w Rozkochowie. Relacja znajdzie się w najbliższym wydaniu Tygodnika Prudnickiego, teraz tylko kilka najważniejszych informacji.

FOTOGRAFIE: Korowód dożynkowy i dekoracje wsi

FOTOGRAFIE: Dekoracje wsi

Honory starostów dożynek pełnili Barbara Grela i Tomasz Polak. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Walce Marek Śmiech i sołtys Rozkochowa Paweł Król. W ramach konkursu koron żniwnych, uznano że wszystkim uczestnikom należą się wyróżnienia (korona z Rozkochowa otrzymała wcześniej wyróżnienie podczas dożynek wojewódzkich). W konkursie brała udział korona przygotowana przez mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Walcach, za namową regionalistki Marii Żmii-Glombik.

Gośćmi dożynek byli m.in.: poseł Ryszard Galla, wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, lider Mniejszości Niemieckiej i przewodniczący Sejmiku Województwa Rafał Bartek, radni powiatowi i gminni. Mimo, że dożynki nie miały rangi powiatowej, to pojawili się na nim sąsiedzi z innych gmin powiatu krapkowickiego: burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Byli również przedstawiciele gmin partnerskich Walec: Malej Moravki, Czeskiej Wsi i niemieckiego Bergu. Ze sceny przemawiał również właściciel Pałacu Rozkochów Grzegorz Wnęk, który powiedział, że właśnie otrzymał pozwolenie od konserwatora zabytków na pierwszy etap remontu i już niedługo, zapewne wiosną ruszą oczekiwane prace. Podczas dożynek w pałacu otwarta była wystawa z fotografiami z poprzednich edycji święta plonów. Można było również obejrzeć zapisy filmowe z tych samych wydarzeń.

WYSTAWA DOŻYNKOWA W PAŁACU ROZKOCHÓW:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here