Festiwal Radości

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 28 września odbył się IV Prudnicki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

Zainicjowany i organizowany przez Konwent ojców bonifratrów w Prudniku i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Prudniku przegląd jest wydarzeniem przyciągającym ogromną grupę występujących wykonawców. Osób biorących udział w przeglądzie jest z roku na rok coraz więcej – bardzo dobrze, że osoby niepełnosprawne mają taką możliwość, tak dużo chęci i umiejętności oraz że są osoby, które im pomagają. Przegląd przybierał rożne formy organizacyjne, w tym roku po raz pierwszy zaistniał jako konkurs.

IV Prudnicki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych rozpoczął się Mszą św. w bonifraterskim kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przegląd odbył się w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. W konkursie wzięły udział zespoły i soliści z ośrodków: Środowiskowy Dom Samopomocy z Prudnika, Warsztat Terapii Zajęciowej z Nysy, Warsztat Terapii Zajęciowej z Krapkowic, Warsztat Terapii Zajęciowej z Głuchołaz, Warsztat Terapii Zajęciowej z Prudnika, Warsztat Terapii Zajęciowej z Lewina Brzeskiego, Dom Pomocy Społecznej z Grabiny, Dom Pomocy Społecznej z Prudnika, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Głogówka, Warsztat Terapii Zajęciowej z Konar, Dom Pomocy Społecznej z Iwonicza, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Pomocy Społecznej z Zebrzydowic. Wykonawców więc bardzo wielu, ponad dwie godziny prezentacji, a do tego jeszcze wspaniałe popisy prudnickiej kadry WTZ (bajka „Rzepka”) i hymn przeglądu wykonany przez prudniczan. Po tym wszystkim obiad (w trakcie był też słodki poczęstunek) oraz występ solistów: Armanda Perykietko, Patrycji Błach, Moniki Czerczak, Emilii Stach, Marty Jędrzejczyk, Amelii Dubanowskiej. Na koniec oczywiście ogłoszenie wyników konkursu.

O szczegółach przeglądu Festiwalu Radości wraz z wynikami konkursu napiszemy w jednym z najbliższych wydań „Tygodnika Prudnickiego”. Tymczasem publikujemy fotoreportaż z wydarzenia. Festiwal Radości tradycyjnie prowadzili niezastąpieni: Grażyna Skotnicka i Jacek Kotarba z Krakowa. Gości i uczestników pomagali i witać: Jolanta Barska dyrektor PCPR w Prudniku, Anna Sobczyk dyrektor Domu Opieki im. św. Jana Bożego w Prudniku i nowy przeor prudnickiego konwentu bonifratrów. Wśród gości byli m.in.: prowincjał bonifratrów ojciec Salezy Chmiel OH, poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, wicestarosta prudnicki Janusz Siano, Skarbnik Powiatu Prudnickiego Larysa Zamorska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Opolu Mieczysław Wojtaszek oraz tym razem jako gość brat Eugeniusz Kret OH, który inicjował przegląd. Byli także dyrektorzy szkół, ośrodków kultury, DPS-ów i kierownicy WTZ, przeorzy bonifraterskich placówek pomocy i wielu innych. Jury konkursu stanowili: starszy inspektor ds. osób niepełnosprawnych w PCPR w Prudniku Barbara Moskwa (przewodnicząca jury), Ewa Giemza z Muzeum Ziemi Prudnickiej, piosenkarki Paulina Balcarczyk, Wiktoria Wójtowicz, muzyk Arkadiusz Pucek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here