Wpadli na kradzieży przewodów. Odpowiedzą również za narkotyki.

0
(fot. KPP Prudnik)

Dwóch mieszkańców powiatu prudnickiego zatrzymali głogóweccy i prudniccy policjanci. 19 i 49-latek wpadli na kradzieży, ale odpowiedzą także za przestępczość narkotykową.

W niedzielę (20 sierpnia), dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o kradzieży przewodów oraz silnika z pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Głogówek. Złodzieje zostali spłoszeni przez świadków tego przestępstwa. Właściciel swoje straty wycenił na blisko 2000 złotych. Policjanci jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali podejrzanych 19 i 49-latka. Jak się okazało był to dopiero początek kłopotów obu mężczyzn. –

– Podczas przeszukania mieszkania starszego z mężczyzn znaleźli blisko 180 gramów amfetaminy oraz ponad 40 gramów marihuany. – informuje KPP w Prudniku – Zebrane przez funkcjonariuszy informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym łącznie 6 zarzutów. 19-latek odpowie za kradzież oraz handel narkotykami. Za co grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty m.in. kradzież, handlu narkotykami oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.49-latek był już wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Teraz w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here