Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (9 sierpnia)

7

Prudnicki dworzec kolejowy ponownie na liście. Ogłoszony właśnie Program Inwestycji Dworcowych z perspektywą do 2030 r. ma objąć odnowę 150 obiektów na terenie całej Polski. Na liście znalazła się również stacja w Prudniku. Ponownie… Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (2 sierpnia):

 • Pechowy złodziej złamał nogę. Złodzieje niczym z „Gangu Olsena” próbowali w biały dzień, okraść plebanię w Komornikach.
 • Droga, która okazała się być prywatna. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jadąc w kierunku miejsca rekreacji przy stawach niemysłowickich porusza się po prywatnej drodze.
 • Odszedł Andrzej Góra. We wtorek po południu (8 sierpnia) dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł Andrzej Góra, zasłużony prudnicki działacz społeczny.
 • Koleje ogłosiły przetarg na dokumentację rewitalizacji głubczyckiej linii. To ważny etap na drodze zmierzającej do odnowy linii kolejowej między Raciborzem a Racławicami Śląskimi. Co znalazło się w specyfikacji przetargu, a czego zabrakło, o tym w gazecie.
 • Lubrza ekologicznie i ekonomicznie. Samorząd Gminy Lubrza rozbudowuje własną infrastrukturę fotowoltaiczną.
 • 100 twardzieli zdobyło w sobotę Pradziad. Prognozy na ultramaraton pieszy XII Rajd Prudnik – Pradziad nie zapowiadały przyjemnej wędrówki. Państwowe służby robiły co mogły, by odstraszyć uczestników, zapowiadając burze i grad. W rzeczywistości tak źle nie było, ale na pewno było mokro.
 • Marszałkowska Inicjatywa Sołecka (3). W gminach Prudnik i Lubrza. W powiecie, wszystkich sołectwom objętym inicjatywą, ponad 1000 złotych dopłaca starosta, ale wójt gminy Lubrza i burmistrz Prudnika dodatkowo dokładają jeszcze po dwa tysiące złotych dla każdego sołectwa w swoich gminach. Mieszkańcy często decydują o doposażeniu świetlic.
 • Biała. Wieczór z historią. Przy dawnym kościele ewangelickim w Białej spotkało się 70 osób, które zapisały się na wieczorne zwiedzanie Białej szlakiem żydowskich światów.
 • Tajemnice warsztatów byłej baza PKS-u. Co tam było przed wojną? W lipcu zburzono główny budynek warsztatów dawnej bazy PKS-u przy ul. Kościuszki w Prudniku, a potem kolejne w sąsiedztwie. Niedoceniany obiekt architektonicznie mógł się podobać, bo był nietuzinkowy przez swój kształt, który nawiązywał do budowli sakralnych. Kto i w jakim celu go postawił? Tygodnik Prudnicki przeprowadza śledztwo historyczne i rozpracowuje temat w obszernym materiale prasowym. W tym numerze druga część artykułu.
 • Nasze otoczenie. Bardziej zielono! Od prudniczanki Urszuli Rzepieli otrzymaliśmy bogaty zestaw sadzonek roślin pnących.
 • Jazz Prudnik Festival. Improwizacja w muzyce i sztuce. Jazz to muzyka inspirowana, stąd niepowtarzalna, za każdy razem grana na nowo. Ta wyjątkowość chwili to domena sztuki w ogóle. Przy okazji festiwalu w Prudniku mieliśmy więc także okazję do poznania improwizacji w sztuce – były warsztaty fotograficzne i malarsko-graficzne.
 • Na Koziej Górze. Można byłoby postawić czołg. Nowe koncepcje wie ż widokowych na Koziej Górze przypominały jednemu z internautów (komentarz na TerazPrudnik.pl) temat pojazdów powojskowych, które jeszcze na początku lat 90. XX w. stały na Koziej Górze w drodze do klasztoru franciszkanów.
 • 30 bocianów gotowych do odlotu. Odchowane, wyszkolone, pewnie jeszcze spotkają się na sejmikach i w gminie Biała zbliża się czas pożegnania z bocianami.
 • Przyroda. Tajemnicze Locustelle – ptaki czy owady? W Prudniku możemy zidentyfikować kilka stanowisk niepozornych, ale bardzo ciekawych ptaków z grupy Locustella.
 • Sport (piłka nożna). Apelujemy o wsparcie dla naszej drużyny. Mieczysław Matczak rozmawia z nowym trenerem Pogoni Prudnik Marcinem Wicherem.
 • Sport (piłka nożna). Pucharowa niemoc. Meczem I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim drużyna Fortuny Głogówek rozpoczęła piłkarski sezon 2023/2024. Rywalem był spadkowicz z 3. ligi – Polonia Nysa.
 • Sport (piłka nożna). Pogoń przed nowym wyzwaniem. Awans Pogoni do 4. ligi opolskiej będzie początkiem budowania nowego zespołu, który z pewnością nie będzie szybko należał do czołowych drużyn na tym poziomie rozgrywek. Rezygnacja z gry czołowych piłkarzy stawia Pogoń w kłopotliwej sytuacji.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

7 KOMENTARZE

 1. Zobaczymy. Miną wybory, listę okroją do 100 dworców i tyle zobaczymy zmian w Prudniku. Ogłoszą przetarg, wyłonią wykonawcę, wtedy będzie można otwierać szampana. Na razie czekamy.

 2. Nie ma paliwa na takie akcje, ale jakby zebrać siłę ludzka z ławeczki pod sklepikiem , to by było wyczyszczone, a tak się nudzą i zbierają na napoje już od 6:00 od przechodniów.

 3. Utrzymanie cmentarzy komunalnych i zarządzanie nimi należy do właściwych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Dlaczego więc burmistrz przestał dbać o cmentarz trawa jest wysoka po pas a to jest bardzo uciążliwe i nieestetyczne bo cmentarz wygląda na zaniedbany

 4. Nie chce takiego burmistrza, który przecina tylko wstęgi w błysku fleszy ale nie dba o przyziemne sprawy, które też wpływają na jakość życia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here