Studentki nyskiej PANS w Meksyku

0

W dniach 18-29 lipca br. studentki Filologii angielskiej PANS w Nysie: Maria Janusz, Oliwia Terenda oraz Paulina Stęgłowska wzięły udział w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku. Wybrane przez nie kursy to: Negotiation Strategies and Conflict Resolution, Business Intelligence and Innovation oraz New Product Development. Wszystkie uzyskały zaliczenie z realizowanych przedmiotów i zdobyły wiele cennych doświadczeń. Wyjazd zrealizowany został w ramach programu Erasmus+ KA131 – wyjazdy na krótkoterminowe mobilności studentów. 


Relacja studentek:

Jesteśmy studentkami PANS w Nysie i właśnie wróciłyśmy z 2-tygodniowej Międzynarodowej Szkoły Letniej w Ensañada w Meksyku. Wzięłyśmy tam udział w kursach: Negotiation Strategies and Conflict Resolution, Business Intelligence and Innovation oraz New Product Development. Było to dla nas niezwykle wzbogacające doświadczenie oraz wyjątkowa okazja do podniesienia kompetencji i nawiązania wielu przyjaźni i kontaktów.

Zajęcia były prowadzone przez Profesorów z całego świata, którzy angażowali nas w interaktywne sesje, studia przypadków i projekty grupowe. Brałyśmy także udział w wizytach studyjnych w lokalnych przedsiębiorstwach dzięki czemu zapoznałyśmy się z ich działalnością i zdobyłyśmy doświadczenie biznesowe. Ale najważniejszym aspektem wyjazdu okazała się interakcja ze studentami z różnych krajów. Tworzyliśmy silne więzi z naszymi rówieśnikami, przekraczając bariery kulturowe i budując trwałe przyjaźnie. Współpraca z osobami z różnych krajów, uczelni  i kręgów kulturowych usprawniła nasz proces uczenia się i poszerzyła nasze spojrzenie na globalne praktyki biznesowe.

Przed rozpoczęciem naszych kursów w Meksyku miałyśmy także niesamowitą okazję odwiedzić Los Angeles, gdzie spędziłyśmy kilka dni. Miałyśmy szczęście zobaczyć całe miasto, w tym Beverly Hills, Venice Beach i Hollywood. Po przybyciu do Ensenady zostałyśmy ciepło przyjęte przez organizatorów programu i miejscowych studentów. Nadmorski urok miasta od razu nas urzekł. Nasze zakwaterowanie było dogodnie zlokalizowane w pobliżu plaży, zapewniając nam zapierający dech w piersiach widok na Ocean Spokojny. Także kampus uczelni położony był na wzgórzu, skąd rozciągał się zapierający dech w piersiach na rozległą Ensenadę. Ensenada (pełna nazwa Ensenada De Todos Santos, także Port of Ensenada) – miasto w północno-zachodnim Meksyku, na Półwyspie Kalifornijskim, nad zatoką Todos Santos Oceanu Spokojnego  to trzecie pod względem ludności miasto stanu Dolna Kalifornia  i stolica największej gminy Meksyku.

W czasie wolnym miałyśmy okazję poznać bogatą kulturę Ensenady i lokalne atrakcje. Tętniąca życiem scena artystyczna miasta, tradycyjne atrakcje i przyjaźni mieszkańcy sprawili, że czułyśmy  się jak w domu. Zanurzyłyśmy się w kuchni meksykańskiej, degustując autentyczne tacos i świeżo złowione owoce morza, z których słynie Ensenada. Pobliska Valle de Guadalupe, znany region winiarski, oferuje wspaniałe wrażenia z degustacji wina i wycieczek po winnicach. Oprócz wypadów za miasto Uczelnia zorganizowała również wycieczkę do La Bufadora na pięknym półwyspie Punta Banda. La Bufadora to morski gejzer, który regularnie wystrzeliwuje wodę morską do 100 stóp w powietrze z zanurzonej jaskini. Nawet w spokojny dzień należy być przygotowanym na zmoknięcie od rozpylonej wody.  

Dwutygodniowy wyjazd do Ensenady w Meksyku w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej był niezwykłą podróżą w świat nauki, wymiany kulturowej i rozwoju osobistego. Kursy wyposażyły nas w bezcenne umiejętności przydatne w naszych akademickich i zawodowych przedsięwzięciach. Relacje, które zbudowaliśmy z międzynarodowymi studentami, z pewnością na trwale zmienia nasze życie i pomogą nam budować nasze przyszłe sieci kontaktów biznesowych.

Wszystkie jesteśmy wdzięczne naszemu Uniwersytetowi za zapewnienie nam tej możliwości i zachęcamy wszystkich do studiowania w naszej Uczelni i korzystania z programów międzynarodowych.

Maria Janusz, Oliwia Terenda oraz Paulina Stęgłowska, II rok Filologii angielskiej, UAS in Nysa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here