Po raz drugi dla Amelki. Tym razem różowy aerobik!

0

Uczestnicy charytatywnego Różowego Aerobiku dla Amelki, który w piątkowy (11 sierpnia) odbył się w ogrodzie Pałacu Rozkochów zebrali 2768 zł i 28 euro.

Zorganizowane staraniem Mniejszości Niemieckiej Gminy Walce, a przede wszystkim liderki Izabeli Waloszek, wydarzenie, przyciągnęło sporo miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Głównie pań, ale nieliczni panowie również przyszli, by poćwiczyć. Zajęcia podzielone były na trzy części: zumbę poprowadzoną przez Patrycję Kolender, fitness – Piotra Żymołkę i stretching z elementami jogi – Kingę Stachowiak.

– Co by się nie działo, to chodzi o to, żeby była dobra zabawa, tutaj nic nie robi się na wyścigi, to nie są zawody – zapowiedział na początek Piotr Żymołka. Uczestnicy ćwiczeń wzięli sobie słowa prowadzącego do serca i impreza od początku do końca była pełna pozytywnej energii.

Akcja dedykowana jest Amelce Petryszyn z gminy Reńska Wieś. Dziecko jest chore na zespół Retta, bardzo rzadkie zaburzenie neurologiczne o podłożu genetycznym, którego cechą charakterystyczną jest postępująca utrata zdolności motorycznych. Amelka, wraz z rodzicami, była obecna na aerobiku.

>>POMOC DLA AMELKI – SIEPOMAGA.PL<<

Różowy kolor w nazwie wydarzenia był nawiązaniem do filmu „Barbie”, gdzie świat lalek przenika się ze światem realnym. To już druga akcja realizowana z inicjatywy Izabeli Waloszek w Pałacu Rozkochów, a dedykowana chorej dziewwczynce. Pierwszą był Każdy bieg ma swój cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here