[PLAKAT/MAPY] Ruszają zapisy na trasę 50km PMP

0

Dziś ruszają zapisy na 50-kilometrową trasę XXI Prudnickiego Maratonu Pieszego. W tym roku wędrowcy w sobotę 9 września przejdą trasę z Třemešnej przez Hraničny Vrch, Krowią Górę i Biskupią Kopę do Prudnika. To nie koniec nowości PMP.

Prudnicki Maraton Pieszy to jedna z głównych imprez prudnickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Co roku bierze w niej udział kilkaset osób, wybierając jedną z kilku propozycji tras liczących od 13 do 50 km. W edycji 2021 wzięło udział 650 osób! Rajd dedykowany jest osobom w każdym wieku, a dla najmłodszych stanowi kolejny, po Rajdzie Maluchów, poziom wędrownej sprawności.

Trasy o długości: 13, 27 i 42 km rozpoczynają się w prudnickim Parku Miejskim (na Placu Rodziny Fränklów) i prowadzą głównie szlakami Lasu Prudnickiego we wschodniej części Gór Opawskich. Wyjątkiem jest malownicza trasa 27-kilometrowa, która przekracza granicę państwa. Na jej drodze są łąki z przepięknymi widokami na okoliczne góry oraz Jindřichov. Zapisy dla tych tras odbędą się bezpośrednio na starcie.

TRASA NA KOPĘ – 42 KM

Tegoroczną nowością jest trasa 42-kilometrowa, pętla z Prudnika na Biskupią Kopę i z powrotem. To wyjście naprzeciwko tym uczestnikom dotychczasowych edycji PMP, dla których trasy dwudziestoparokilometrowe były za krótkie, a trasa na 50 km była zbyt dużym wyzwaniem. Trasa „Na Kopę” jest też udowodnieniem, że również Prudnik może być punktem startowym dla całodniowych wycieczek na Kopę. Zapisy na tę trasę odbywać się będą bezpośrednio w dniu rajdu przed wyjściem w trasę (park, altana – godz. 6:30 – 7:00).

TRASA CZESKA – 27 KM:

TRASA RODZINNA – 13 KM:

KONKURS DLA SZKÓŁ

Podczas rajdu zorganizowany zostanie konkurs dla reprezentacji szkół uczestniczących w PMP o Puchar Burmistrza Prudnika. Organizator przyjmuje zgłoszenia od szkół do 5 września  drogą mailową na adres:  biuro@prudnik.pttk.pl.

TRASA DUŻA – 50 KM

W tym roku trasa duża (50 km) rozpocznie się przy stacji kolejowej w Třemešnej. Z tego miejsca uczestnicy „cofną się” do Hraničnego vrchu (541 m n.p.m.), potem zejdą do Albrechtic i następnie dotrą do Krowiej Góry (Kravi Hora), pięknego, górskiego zakątka obok wyludnionej osady leśnej o tej sam nazwie. Dalsza trasa przebiegać będzie do Petrovic i dalej długim, męczącym podejściem na szczyt Biskupiej Kopy. To będzie najwyższy punkt na trasie. Z Kopy zejście do Jarnołtówka, zaliczenie północnego odcinka szlak niebieskiego (przez Olszak), Pokrzywna, Wieszczyna, Długota (457m), Dębowiec, Kobylica (395m), Okopowa (388) i powrót do Prudnika.

Zapisy na trasę 50-kilometrową obywają się poprzez dokonanie przelewu w kwocie 50 zł na konto organizatora PTTK O/Prudnik: Bank Spółdzielczy w Prudniku 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001.

W tytule wpłaty należy wpisać:
– PMP,
– imię i nazwisko uczestnika,
– miejscowość zamieszkania (nie adres),
– numer telefonu, który będzie używany podczas PMP.

Kwota obejmuje przejazd autobusem z Prudnika (zbiórka na dworcu autobusowym w godz. 5:00 – 5:15) na start w Třemešnej (przy stacji kolejowej) oraz pozostałe zaopatrzenie dla uczestników wszystkich tras PMP. Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK ubezpieczeni są w ramach składki członkowskiej). Jeśli ktoś dotrze na start we własnym zakresie, to tam też zapisuje się i opłaca wpisowe (20 zł). W przypadku realizacji przelewu dla większej liczby osób, należy przesłać wiadomość na skrzynkę biuro@prudnik.pttk.pl z danymi wszystkich osób. Zapisy na 50-tkę trwają do 5 września (nie ma limitu uczestników).

PMP medialnie wspierają: „Tygodnik Prudnicki”, Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl, goryopawskie.eu oraz gorskiewyrypy.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Impreza współfinansowana jest ze środków: Gminy Prudnik, Zarządu Głównego PTTK oraz Powiatu Prudnickiego. Regulamin PMP dostępny jest TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here