Lucjusz Standera od września w zarządzie Azotów

0
(fot. Andrzej Dereń)

W wydanym 28 sierpnia komunikacie Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. poinformowała o powołaniu przez Radę Nadzorczą na członka zarządu Lucjusza Adriana Standerę.

– Od kwietnia 2023 roku był Dyrektorem Technicznym w spółce Orlen Centrum Serwisowe Sp. z o.o. W latach 2015-2023 pełnił funkcje Dyrektora ds. Utrzymania Ruchu, Dyrektora ds. Innowacji i Rozwoju i Dyrektora ds. Eksploatacji Sieci w spółce Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Opolu – informują Azoty. W 2014 r. z ramienia Prudniczan Lucjusz Standera bez sukcesu kandydował na stanowisko burmistrza Prudnika. Cztery lata później był kandydatem z listy Prawa i Sprawiedliwości na radnego Sejmiku Województwa Opolskiego. W kadencji 2010 – 2014 był radnym Rady Powiatu w Prudniku (również z listy PiS-u).

Skład Zarządu Grupy Azoty ZAK od 4 września: Filip Grzegorczyk (prezes zarządu), Artur Kamiński (wiceprezes zarządu), Bolesław Goranczewski (członek zarządu), Jakub Gładysz (członek zarządu), Lucjusz Adrian Standera (członek zarządu). W Radzie Nadzorczej zasiadają: Marek Wadowski (przewodniczący), Mateusz Magdziarz (wiceprzewodniczący, były szef opolskiej filii TVP), dr Ewa Wolff (sekretarz), prof. dr hab. Marek Bugdol, Adrian Czubak (były wojewoda), dr Artur Ogurek, Jarosław Szóstka (wiceburmistrz Prudnika).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here