Koalicja zbiera głosy poparcia

8

Na prudnickim rynku trwa (25 sierpnia) akcja zbierania głosów poparcia dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu.

Wśród osób rozmawiających z przechodniami są kandydaci – Dragomir Rudy z Głogówka (do sejmu) i Tadeusz Jarmuziewicz (do senatu), były poseł i sekretarz stanu w ministerstwach infrastruktury oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Był też powiatowy lider Platformy Obywatelskiej Radosław Roszkowski (starosta prudnicki). Wcześniej podobna akcja realizowana była w Głogówku, gdzie po kilku dniach (lista dostępna jest w jednym ze sklepów na rynku) zebrano ponad 300 podpisów.

– Chodzi nam o powrót do normalności, żeby Polska nie odwracała się tyłem od Unii Europejskiej, żeby nie stroiła fochów do największych partnerów gospodarczych – mówi Tadeusz Jarmuziewicz. – Patrzę na to z punktu widzenia przedsiębiorcy, bo z tego środowiska pochodzę. Ostatnio są ataki na Tuska, że za jego czasów było za wysokie bezrobocie. Nie chcę żonglować liczbami w tej sprawie, natomiast wystarczy zapytać jakiegokolwiek przedsiębiorcę z jakiejkolwiek branży, co się stało w jego biznesie w ciągu ostatnich ośmiu lat – czy zwiększył zatrudnienie, czy zmniejszył, czy zwiększył obroty, czy je zmniejszył, czy podatków płaci więcej, czy mniej? Odpowiedź znamy.

Komitety wyborcze (ich rejestracja mija 28 sierpnia) mają czas do 6 września na dostarczenie list kandydatów. Dotychczas swoje listy ogłosiły m.in. Koalicja Obywatelska i Mniejszość Niemiecka. W powiecie prudnickim duże zainteresowanie wywołuje nieogłoszona jeszcze lista Zjednoczonej Prawicy, ponieważ stąd pochodzą obecni parlamentarzyści – posłanka Katarzyna Czochara i senator Jerzy Czerwiński.

8 KOMENTARZE

  1. PO, czyli Przeciw Obywatelom! Już kiedyś te niemieckie dziady były u władzy i prawie wszystko sprywatyzowali! Jakoś nie widać tam nikogo z nimi…..

  2. Zapytałem śmieci jaki mają program i plany na przyszłość. Teraz już wiem, że od małpy usłyszał bym więcej…
    Zaobserwowałem też paru kretynów z amnezją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here