On będzie kandydował z listy Koalicji do Sejmu

3
Podczas weekendu na rynku w Głogówku zbierane były podpisy na listach poparcia dla kandydatów KO. (fot. FB/Dragomir Rudy)

Liderzy Koalicji Obywatelskiej przedstawili listy wyborcze kandydatów do parlamentu. Na liście opolskiej jest reprezentant ziemi prudnickiej – Dragomir Rudy z Głogówka (numer 20).

To identyczne rozwiązanie w stosunku do poprzednich wyborów do sejmu. Skromny udział polityczny ziemi prudnickiej wynika z realnych kalkulacji liderów KO, którzy przez ostatnie lata nie wykazywali większej aktywności pod szyldem partii w Prudniku i okolicznych gminach. Koalicja w powiecie funkcjonuje, ale działalność jej polityków przejawia się przede wszystkim w pracy samorządów. Z KO są m.in. starosta prudnicki Radosław Roszkowski (lider w powiecie) i wspomniany członek Zarządu Powiatu Dragomir Rudy. Ten ostatni kandydował do sejmu w 2019 r. (z pozycji nr 19), zdobywając wówczas 847 głosów. Rudy jest mieszkańcem Głogówka od urodzenia, z wykształcenia historykiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kształcił się m.in. w Technikum Rolniczym w Prudniku. Ma doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, pasjonuje się sportem i historią (był m.in. inicjatorem i współorganizatorem dużej imprezy rekonstrukcyjnej w Głogówku). Aktualnie pracuje w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze świętej Anny.

Po prawej Dragomir Rudy (fot. Andrzej Dereń)

„Końmi pociągowymi” listy KO w regionie mają być czołowe nazwiska na opolskiej liście: Tomasz Siemoniak (poseł, w przeszłości m.in. minister obrony narodowej), Danuta Jałowiecka (senator) i Witold Zembaczyński (poseł). Pozostali kandydaci to: Monika Jurek, Rajmund Miller, Barbara Kamińska, Paweł Masełko, Szymon Ogłaza, Ryszard Wilczyński, Ludwika Gronek-Kałuża, Agnieszka Gabruk, Artur Nowak, Krzysztof Michałek, Marzanna Gądek-Radwanowska, Piotr Soczyński, Piotr Mielec, Lilianna Łuczkiewicz, Janusz Żyłka, Szymon Godyla, Alicja Szymkowicz, Paulina Koczur, Leokadia Kubalańca, Tomasz Kostuś.

Do 28 sierpnia partie muszą zawiadomić Państwową Komisję Wyborczą o zawiązaniu komitetu wyborczego. 6 września to ostateczny termin zgłoszenia kandydatów. Wybory odbędą się 15 października.

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że Pan redaktor ujawnił antypolskich, antydemokratycznych, bez programu i niefunkcjonujacych bez unijnych dotacji nieudaczników w okręgu. 👍

  2. Teraz jak sie „wezma do roboty, kraj poplynie” mlekiem I miodem” od Ustronia az do Gdanska!! Ref : Plynie Wisla Plynie…ect

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here