GSS w dwóch etapach

0

Przed chwilą (2 sierpnia) w redakcji Tygodnika Prudnickiego certyfikat przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego odebrał Marcin Wojtkowski z Mławy (Mazowsze).

Pan Marcin przebył szlak w dwóch etapach: pierwszy ze Świeradowa-Zdroju do Wambierzyc w 2021 r. i drugi z Wambierzyc do Prudnika właśnie teraz. Nastąpił rok przerwy z powodu kontuzji, ale turyście konsekwencji nie zabrakło i właśnie teraz przyszła kolej na dokończenie górskiej przygody.

Ostatnie dni to noclegi w Piotrowicach Nyskich, Głuchołazach i w schronisku na Biskupiej Kopie. Dzienne etapy nie były więc bardzo długie, co pozwalało nam spokojne, krajoznawcze poznawanie okolic. Panu Marcinowi gratulujemy!

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to jedna z najważniejszych oznakowanych tras pieszych w Polsce. Górski szlak liczy ok. 450 km. Początkowo wiódł ze Świeradowa-Zdroju do Paczkowa, ale potem został przedłużony do Prudnika, by objąć swoim zasięgiem również Góry Opawskie. W zależności od tego, w którym mieście turyści kończą szlak, tam też bezpłatnie wydawane są certyfikaty przejścia GSS. W Prudniku wydrukowane zostały one staraniem Agencji Sportu i Promocji i można je odebrać w: siedzibie Agencji w ratusz, schronisku „Dąbrówka oraz redakcji „Tygodnika Prudnickiego”. W tej ostatniej można też nabyć kubek zdobywcy GSS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here